„Zaczytane ławki” zachęcają mieszkańców Warszawy do czytania książek

„Zaczytane ławki” zachęcają mieszkańców Warszawy do czytania książek

W ramach akcji organizacji „Zaczytani” przed PKiN w Warszawie pojawiły się nietypowe, kolorowe ławki, które mają za zadanie zachęcać mieszkańców miasta do czytania książek.

Organizacja „Zaczytani” zaangażowała kilkudziesięciu artystów oraz aktorów do stworzenia projektów inspirowanych sztuką. W efekcie powstały tzw. „Zaczytane ławki” w kształcie otwartych książek, które niedawno pojawiły się w Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Małe dzieła sztuki, zaprojektowane m.in. przez Magdalenę Kumorek czy Kabaret Hrabi, mają za zadanie zachęcać mieszkańców miasta Warszawy – tych dużych i tych małych – do czytania książek. „Zaczytane ławki” pozwalają na pobranie wybranego audiobooka i oddanie się lekturze podczas słonecznych dni.

Inauguracja wystawy „Zaczytanych ławek” odbyła się w sobotę 25 maja w Warszawie. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w różnorodnych atrakcjach czytelniczych.

zdjęcia: facebook.com/zaczytani.org

PS

„Zaczytane ławki” pojawiły się też w lipcu 2018 roku na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Zaprojektowali je znani malarze i artyści ze świata mediów, muzyki, filmu czy literatury.

PS2

Holandia co roku świętuje tydzień książki, który wypada w ostatnie dni marca. W tym roku firma kolejowa NS postanowiła z tej okazji oferować za darmo bilety tym pasażerom, którzy czytali książkę Jana Siebielinka „Jas Van Belofte”.

PS3

W lutym br. McDonald’s do zestawów Happy Meal zamiast zabawki dodawał książki.

PS4

Jak Dorota Masłowska, Joanna Opiat-Bojarska, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Szczepan Twardoch i Jakub Żulczyk reagują na krytykę czytelników i recenzje ich książek wystawione w portalu lubimyczytac.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij