Polscy marketerzy utworzyli koalicję, by mieć wpływ na nowe standardy badań mediów

Polscy marketerzy utworzyli koalicję, by mieć wpływ na nowe standardy badań mediów

Celem koalicji „Marketerzy dla lepszych badań” jest umożliwienie reklamodawcom zadbania o poszanowanie ich potrzeb w procesie tworzenia nowego systemu badań mediów.

Inicjatorami powstania koalicji są członkowie kurii marketerów IAA Polska, głównie Ci, którzy uczestniczyli w rozmowach dotyczących nowego systemu badań mediów w Polsce od samego początku. Projekt natomiast integruje wszystkich marketerów zaangażowanych i chcących zaangażować się w jego realizację.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Głównym celem działania koalicji jest zapewnienie marketerom wpływu na proces tworzenia się nowego standardu badań mediów, który w założeniu ma pomóc im w eliminowaniu nieefektywnych kosztów komunikacji z rynkiem i podnieść zwrot z inwestycji reklamowych. Powstanie koalicji ma także umożliwić wszystkim zainteresowanym reklamodawcom dostęp do aktualnych informacji na temat postępów prac.

Koalicja „Marketerzy dla badań” w pierwszej kolejności zamierza:

  1. Sformułować stanowisko, na ile koncepcja realizacji projektu, której przedstawienie zadeklarowali przedstawiciele mediów, realizuje specyficzne potrzeby i oczekiwania reklamodawców.
  2. Ustalić w porozumieniu z mediami oraz środowiskiem agencji mediowych realny harmonogram prac przygotowawczych oraz tryb konsultacji założeń ze stroną zakupową.
  3. Określić zakres współpracy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji (czy i w jakiej formie należy skorzystać z dorobku badawczego Regulatora?)
  4. Zmobilizować media do zaprezentowania pożądanej przez nie architektury Joint Industry Commitee, zaproponować optymalny model podejmowania decyzji w JIC uwzględniający oczekiwania wszystkich interesariuszy, m. in. marketerów.
  5. Doprowadzić do konsensusu w sprawie docelowego modelu finansowania badania.

Do koalicji „Marketerzy dla lepszych badań” może bezpłatnie dołączyć każdy marketer.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij