IKEA nabija się z najnowszego komputera Mac Pro marki Apple

IKEA nabija się z najnowszego komputera Mac Pro marki Apple

IKEA, znana ze świetnego real time marketingu, i tym razem postanowiła w nietypowy sposób zareklamować swój produkt, korzystając z rozgłosu innej marki – zasugerowała, że najnowszy komputer Apple'a wygląda jak... tarka do warzyw.

Na początku czerwca br. Apple zaprezentowało nowy komputer Mac Pro, o którym szybko zrobiło się głośno nie tylko za sprawą ceny (6 tys. dolarów), ale również przez to, jak wygląda. Otóż, wiele osób zauważyło, że urządzenie przypomina… tarkę do warzyw.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nietypowy wygląd komputera postanowił też skomentować na swój sposób bułgarski oddział marki IKEA. Stworzył on bowiem reklamę przedstawiającą tarkę do warzyw brandu z krótkim dopiskiem „Designed for apples”.  

Reklama marki IKEA po raz kolejny zdobyła duże uznanie wśród internautów i udowodniła, że z real time marketingiem brand radzi sobie świetnie.

zdjęcie: instagram.com/andreascarlsson90

PS

Pod koniec 2018 roku firma Pantone ogłosiła, że kolorem na 2019 rok jest Living Coral, czyli odcień koralowy. Na odpowiedź marki IKEA nie trzeba było długo czekać.

PS2

W Madrycie animowany plan sklepu ze wskazówkami dla klientów, w Indiach dostawy elektrorikszami, w Polsce pytony, basen dla łososi i wybieg dla reniferów – IKEA od zawsze stara się dostosowywać swoją ofertę i komunikację do kraju, w którym je sprzedaje.

PS3

W dniu meczu Szwecja – Anglia w ćwierćfinale MŚ 2018 na okładce angielskiego dziennika The Times ukazał się wzorowany na instrukcji składania mebli marki IKEA przewodnik, jak pokonać przeciwnika.

PS4

W maju 2018 roku nasze skrzynki pękały w szwach w związku z wejściem w życie RODO. Zmiany w prawie stały się również pretekstem dla IKEA do stworzenia nowej reklamy, która pokazała, że marka dba o naszą prywatność od dawna.

PS5

IKEA w świetny sposób zareagowała też na zaślubiny księcia Harry'ego i księżnej Meghan.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij