Technologia ożywia dzieła sztuki – kolekcję PKO Banku Polskiego zobaczysz także online

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Technologia ożywia dzieła sztuki – kolekcję PKO Banku Polskiego zobaczysz także online

W Muzeum Narodowym można podziwiać wystawę „Sztuka to wartość. Z kolekcji PKO Banku Polskiego”. To unikatowy zbiór prac znanych polskich artystów współczesnych, na co dzień niedostępny dla widzów. Z okazji 100-lecia istnienia PKO Bank Polski udostępnił kolekcję po raz pierwszy szerszej publiczności.

Wystawa „Sztuka to wartość. Z kolekcji PKO Banku Polskiego” prezentuje ponad 30 prac ze zbioru dzieł znanych artystów współczesnych, takich jak Stefan Gierowski, Krzysztof Bednarski, Edward Dwurnik, Marek Chlanda, Zofia Kulik czy Zbigniew Makowski. Ekspozycję tworzą obrazy, fotografie, rzeźby i instalacje twórców trzech polskich pokoleń.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Stworzenie kolekcji powierzono Andzie Rottenberg, krytykowi i historykowi sztuki, która nie tylko wybrała poszczególne prace, ale również stworzyła całą koncepcję tak, by przedstawić osiągnięcia polskiej sztuki z końca XX wieku i pokazać je przekrojowo. W ten sposób powstała pierwsza kolekcja sztuki, która jest własnością polskiego banku.

Łamiąc stereotyp niedostępności sztuki, czy pojęcia o sztuce, jako trudnej, przeznaczonej dla wybranego grona, PKO Bank Polski zdecydował się na niestandardowe rozwiązania, promując swoją kolekcję na YouTubie. Bank udostępnił materiały wideo, które są krótkimi impresjami na temat poszczególnych prac.

Każdy film przybliża widzowi wizję artysty i pozwala lepiej zrozumieć dane dzieło. Dzięki takiemu działaniu, kolekcję można oglądać nie tylko stojąc przed obrazem w Muzeum Narodowym, ale również w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo pod wystawianymi obrazami znajdują się kody QR, które po zeskanowaniu przenoszą widza do filmu na YouTubie.

Taki pomysł ożywienia obrazów i udostępnienia ich na popularnym serwisie może przybliżyć sztukę także osobom młodym, które nie tak chętnie odwiedzają muzea, za to na serwisie Youtube spędzają dużo czasu i chętnie oglądają tam materiały wideo. Sztuka współczesna dzięki technologii może być teraz łatwo dostępna i zrozumiała dla każdego.

Filmowe interpretacje dzieł z kolekcji PKO Banku Polskiego można obejrzeć na kanale YouTube Banku  oraz na stronie 100-lecia Banku.

Wystawa „Sztuka to wartość. Z kolekcji PKO Banku Polskiego” dostępna jest w warszawskim Muzeum Narodowym do 30 czerwca 2019 roku.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij