Starbucks chce wprowadzić zwrotne kubki na wynos

Starbucks chce wprowadzić zwrotne kubki na wynos

Starbucks podejmuje konkretne kroki w celu ograniczenia liczby odpadów – aktualnie marka prowadzi testy kubków na wynos wielokrotnego użytku, które klienci mogliby zostawiać w specjalnych kontenerach po wypiciu napoju.

Testy nowej usługi marki Starbucks ruszyły niedawno w lokalu brandu znajdującym się na londyńskim lotnisku Gatwick. To właśnie tam do dyspozycji klientów są kubki na wynos wielokrotnego użytku oraz zwykłe, papierowe, lecz za dodatkową opłatą 6 centów – kwota ta trafia na konto organizacji Hubbub, działającej na rzecz ochrony środowiska.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Klienci, którzy zamówią napój w wielorazowych kubkach na wynos, będą mogli zostawić je w specjalnych kontenerach tuż po wypiciu kawy. Punkty do ich oddawania umieszczone zostały na kilku terminalach na lotnisku Gatwick.

Na razie nie wiadomo czy Starbucks planuje wprowadzić podobną usługę w swoich pozostałych lokalach, bo kwestia kontenerów do oddawania wielorazowych kubków na wynos mogłaby być nieco problematyczna, zwłaszcza w dużych aglomeracjach. Natomiast lotniska wydają się być świetnym miejscem na oferowanie alternatyw dla jednorazowych opakowań.

PS

W grudniu 2018 roku Green Caffe Nero dołączyło do akcji Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste „Z własnym kubkiem”.

PS2

Pod koniec zeszłego roku marka Costa Coffee UK wprowadziła do swoich kawiarni nowe rozwiązanie – płatność za kawę kubkami wielokrotnego użytku. W ten sposób brand chce walczyć z zanieczyszczaniem środowiska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij