Biopack: Ekologiczne opakowanie z nasion alternatywą dla tych plastikowych

Biopack: Ekologiczne opakowanie z nasion alternatywą dla tych plastikowych

Projekt ekologicznego opakowania greckiego projektanta George’a Bosnasa składa się w głównej mierze z nasion. Po zużyciu pudełka można je posadzić w doniczce, by w ciągu kilkunastu dni wyrosła z niego roślina.

W ramach walki z wszechobecnym plastikiem zanieczyszczającym nasze środowisko każdego dnia na rynku pojawiają się coraz to nowsze alternatywy dla opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych. Była już tkanina z grzyba kombucha SCOBY, w którą można pakować żywność, tym samym przedłużając jej termin ważności. Teraz z kolei grecki projektant George Bosnas stworzył pudełko na jajka w duchu zero waste.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Biopack, bo taką nazwę nosi projekt artysty, wykonany jest z mąki, skrobi, ścieru drzewnego oraz nasion. Co więcej, gdy zużyjemy już opakowanie, wcale nie musimy go wyrzucać – po zasadzeniu w doniczce i w miarę regularnym podlewaniu, w ciągu 26 dni wyrośnie z niego nowa roślinka.

Projekt greckiego projektanta wygrał niedawno konkurs Young Balkan Designer 2019.

PS

Tajlandzki supermarket Rimping oferuje swoim klientom produkty zapakowane w liście bananowca. W ten sposób firma chce ograniczyć wykorzystywanie plastiku.

PS2

KEVIN.MURPHY pierwszą marką kosmetyczną, która tworzy swoje opakowania w całości z plastiku odzyskanego z oceanu.

PS3

Jak wykorzystać bannery promocyjne, które zostały po zakończonych niedawno mistrzostwach świata w piłce nożnej? W Gdańsku uszyto z nich oryginalne torby promujące miasto.

PS4

Carrefour nawiązał współpracę z firmą Terracycle, w ramach której planuje wdrożyć koncepcję Loop, polegającą na oferowaniu swoim klientom produktów w opakowaniach zwrotnych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij