Warszawska kawiarnia oferuje wielorazowe kubki na wynos i serwetki

Warszawska kawiarnia oferuje wielorazowe kubki na wynos i serwetki

Popularna warszawska kawiarnia Stor cafe na sezon letni otworzyła swój drugi lokal przy ul. Brackiej 18. To właśnie tam klientom oferowane są wielorazowe kubki na wynos i lniane serwetki do pakowania kanapek.

zdjęcie: facebook.com/storcafe

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z pewnością większość warszawiaków kojarzy niewielką i klimatyczną kawiarnię Stor cafe znajdującą się przy ulicy Tamka 33 na Powiślu. Teraz, początkowo tylko na sezon letni, twórcy otwierają swój drugi lokal przy ul. Brackiej 18, który idealnie wpisuje się w ideę zero waste.

Do dyspozycji klientów bowiem są wielorazowe, bambusowe kubki na wynos oraz lniane serwetki do pakowania kanapek, które po wypraniu można ponownie użyć. Za oba te rozwiązania płaci się zaledwie złotówkę do zamawianego produktu. Natomiast Ci, którzy przyjdą po kawę z własnym kubkiem wielokrotnego użytku, otrzymają napój w niższej cenie.

Stor cafe na Brackiej oferuje również wyłącznie wegetariańskie i wegańskie menu.

PS

Starbucks podejmuje konkretne kroki w celu ograniczenia liczby odpadów – aktualnie marka prowadzi testy kubków na wynos wielokrotnego użytku, które klienci mogliby zostawiać w specjalnych kontenerach po wypiciu napoju.

PS2

W grudniu 2018 roku Green Caffe Nero dołączyło do akcji Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste „Z własnym kubkiem”.

PS3

Pod koniec zeszłego roku marka Costa Coffee UK wprowadziła do swoich kawiarni nowe rozwiązanie – płatność za kawę kubkami wielokrotnego użytku. W ten sposób brand chce walczyć z zanieczyszczaniem środowiska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij