Na krakowskim lotnisku pies pomaga rozładować stres przed lotem

Na krakowskim lotnisku pies pomaga rozładować stres przed lotem

Boicie się latać? Teraz na lotnisku w Krakowie „pracuje” pies rasy border collie, który pomoże Wam w rozładowaniu stresu przed lotem.

zdjęcie: facebook.com/AkademiaDobrychManierBialyPies

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pies o imieniu Zen będzie pracował na krakowskim lotnisku tylko w lipcu i sierpniu, bowiem w tych miesiącach więcej osób niż zwykle decyduje się na podróże z uwagi na wakacje. Niektórzy jednak nie potrafią radzić sobie ze stresem związanym z lotem – pies rasy border collie ma więc im w tym pomóc.

Zestresowani pasażerowie mogą więc podejść do psa, pogłaskać go – generalnie spędzić z nim chwilę czasu przed wylotem – już jakiś czas temu udowodnione zostało, że obcowanie ze zwierzętami redukuje stres. Co więcej, „praca” czworonoga na lotnisku ma też walory edukacyjne, bowiem podróżujący uczeni są, jak prawidłowo podchodzić do psa lub gdzie go głaskać, aby dotyk był dla niego komfortowy.

Opiekę nad psem Zen sprawuje behawiorystka Katarzyna Harmata z Akademii Dobrych Manier Biały Pies, która również jest jego właścicielką.

PS

Dwóch wyjątkowych ekspertów postanowiło przyłączyć się do akcji 365 dni testów Renault i sprawdzić zalety nowego Renault Kadjar. Pies Turbo – entuzjasta nowych technologii – oraz kot Baron – niekwestionowany autorytet w dziedzinie wygody.

PS2

Niemiecki cyrk Roncalli wpadł na świetny pomysł, by ukrócić cierpienie zwierząt i jednocześnie przygotować prawdziwe widowisko – zamiast żywych istot w występach wykorzystano specjalne hologramy.

PS3

Od 18 stycznia br. pasażerowie oczekujący na swój lot na krakowskim lotnisku mogą wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach oddechowo-ruchowych, które pomogą im przygotować się do niego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij