Reklama przepisaniowa najskuteczniejszym formatem reklamy online w Polsce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Reklama przepisaniowa najskuteczniejszym formatem reklamy online w Polsce

Według danych zebranych przez instytut ComScore reklama przepisaniowa Type-in™ jest znacznie skuteczniejsza od tradycyjnej reklamy online. W niektórych przypadkach nawet dziesięciokrotnie!

Terminem responsywności reklamy określa się jej atrakcyjność dla odbiorców wyrażoną przez kliknięcie lub inną podjętą interakcję. Najczęściej responsywność mierzona jest poprzez tzw. CTR czyli stosunek kliknięć w reklamę do ilości jej wyświetleń. Z danych zebranych przez instytut ComScore wynika, że reklama natywna, a konkretnie reklama przepisaniowa Type-in™ jest znacznie skuteczniejsza niż wszystkie pozostałe formaty reklamy online w Polsce. Średni CTR w przypadku reklamy Type-in™ wynosi 10,18% (stosunek kliknięć w reklamę do przepisań hasła) i 2,74% (stosunek kliknięć w reklamę do wyświetleń), podczas gdy wg danych zebranych przez Gemius średni CTR odsłonowej reklamy internetowej w Polsce w drugim kwartale 2013 wynosił zaledwie 0,37%.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

 

Te liczby to twardy dowód na to, że formaty przepisaniowe Type-in™ są nadwyraz responsywne. My to wiedzieliśmy od dawna, nasi klienci po pierwszych kampaniach też się o tym przekonali, a teraz mamy potwierdzenie w postaci niezależnych analiz. Żadna inna forma reklamy display nie może pochwalić się takimi wynikami jak formaty Type-in™. - komentuje wyniki Paweł Milcarz, partner zarządzający w sieci Interactions.

Dane na temat responsywności reklamy przepisaniowej Type-in™ pochodzą z badań przeprowadzonych przez instytut ComScore (średnia dla wszystkich zrealizowanych kampanii Type-in™ w Polsce w okresie: 2013.04.01-2013.08.31). Dane na temat responsywności pozostałych formatów reklamy online w Polsce pochodzą z badań przeprowadzonych przez Gemius (badanie GemiusDirectEffect, 2013.04.01-2013.06.30) i uwzględniają takie formaty reklamy online jak: wallpaper (1,79%), video pre-roll (1,78%), toplayer (1,56%), doubleBB+wallpaper (1,29%), wideboard (0,26%), tripleBB (0,23%), doubleBB (0,18%), billboard (0,16%), skyscraper (0,14%), half page (0,13%) czy rectangle (0,13%).

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij