Recyklomaty pojawią się w pięciu lokalizacjach w Warszawie

Recyklomaty pojawią się w pięciu lokalizacjach w Warszawie

Stołeczny ratusz wytypował już 5 lokalizacji, w których może pojawić się 10 nowoczesnych automatów do oddawania opakowań szklanych, plastikowych i aluminiowych.

Pod koniec maja br. informowaliśmy o globalnej akcji Coca-Coli #NeverSettle, w ramach której marka we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia ufunduje miastu 10 nowoczesnych automatów do oddawania opakowań szklanych, plastikowych i aluminiowych. Za wrzucone do środka przedmioty mieszkańcy, przy użyciu specjalnej aplikacji, otrzymają punkty, które będzie można wymienić na różnego rodzaju benefity, jak np. zniżki na komunikację miejską, bilety do kina czy zniżki na kawę w wybranej sieci kawiarni.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz znane są już lokalizacje, w których pojawią się recyklomaty. Jak dowiedział się portal TVN24, automaty staną na: Polu Mokotowskim, Placu Narutowicza, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, w Białołęckim Ośrodku Kultury oraz w Urzędzie Dzielnicy Wilanów.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy recyklomaty pojawią się już oficjalnie w Warszawie. 

PS

W ramach walki z plastikowymi odpadami polski rząd chce wprowadzić obowiązkową kaucję na jednorazowe opakowania i butelki w wysokości 10 gr.

PS2

Władze miasta Wałbrzych postanowiły walczyć z plastikiem – już od 1 maja br. obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.

PS3

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, zapłaci wysoką karę.

PS4

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, w którym zakazał używania plastikowych jednorazówek w stołecznym ratuszu, urzędach dzielnicowych i wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij