Converse Renew – nowa proekologiczna inicjatywa marki

Converse Renew – nowa proekologiczna inicjatywa marki

Marka Converse wprowadza trzy nowe kierunki w kwestii zarządzania odpadami. Pierwszym etapem jest kolekcja butów Converse Canvas Renew, których cholewka jest wykonana z poliestru pochodzącego ze zużytych plastikowych butelek.

Inicjatywa Converse Renew to swego rodzaju symbol otwierający nową erę podejścia marki do projektowania. W ramach akcji marka Converse podejmuje wyzwanie i znajduje rozwiązania pozwalające na tworzenie produktów wykorzystujących odpady pokonsumenckie i przemysłowe. Na pierwszy ogień idzie sylwetka Chuck Taylor All Star. To na niej zadebiutuje każdy z trzech kierunków Renew, dzięki którym drugie życie zyskają tony odpadów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwszy z procesów polega na wykorzystaniu tkanin pochodzących z upcyklingu, czyli przetwarzania odpadów tekstylnych w przedmioty o wyższej wartości; drugi związany jest z recyklingiem odpadów PET, trzeci zaś bazuje na wykorzystaniu mieszanek włókien bawełny pochodzących z recyklingu.  

Trzy etapy Converse Renew:

  1. Renew Canvas: ten sam styl i wygląd, co w tradycyjnym płótnie Converse, teraz jednak płótno wykonane jest w 100% z recyklowanego poliestru pochodzącego ze zużytych plastikowych butelek. Premiera 5 lipca.
  2. Renew Denim: wykorzystując autorski proces upcyklingu denimu pochodzącego z dżinsów pozyskanych ze składowisk odpadów, Converse pokazuje, że jest w stanie przekształcić w Chuck Taylor All Star lub Chuck 70 odpady pochodzące z określonych źródeł. Premiera: sierpień 2019.
  3. Renew Cotton: w trakcie tego zastrzeżonego procesu odpady płótna bawełnianego przekształcane są w kompozytową 40% bawełnę z recyklingu z poliestrem, tworząc nową przędzę. (W przyszłych sezonach zostaną zbadane dodatkowe mieszanki z recyklingu). Premiera: początek 2020 roku.

Kolekcja Converse Renew Canvas będzie dostępna w salonach Converse w Złotych Tarasach i Arkadii w Warszawie oraz w sklepach SneakerStudio oraz WSS.

PS

Sposobów na ponowne wykorzystanie plastiku jest wiele. Przykładem tego są buty skandynawskiej marki Rens, która stworzyła sportowe buty z butelek z tworzywa sztucznego oraz fusów po kawie.

PS2

Modele butów Futurecraft.Loop marki adidas wykonane są z plastiku, który w pełni można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do stworzenia nowej pary obuwia.

PS3

Marka The North Face wpadła na świetny pomysł recyklingowania swoich starych, żółtych namiotów – stworzyła z nich torby oraz plecaki.

PS4

Pod koniec stycznia br. ruszyła akcja Asics Reborn Wear Project, w ramach której marka wykorzysta używane ubrania sportowe do stworzenia strojów dla reprezentacji Japoniina przyszłoroczną olimpiadę i paraolimpiadę.

PS5

Polska marka BOHEMA Clothing wprowadziła na rynek buty wykonane ze skóry z liści ananasa – Pinatex. 

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij