Watykan wprowadza zakaz sprzedaży plastikowych artykułów jednorazowego użytku

Watykan wprowadza zakaz sprzedaży plastikowych artykułów jednorazowego użytku

Watykan jest kolejnym państwem, które chce w znacznym stopniu wyeliminować zużycie jednorazowego plastiku. Ponadto, kraj ten wprowadził nowy system gospodarowania odpadami, dzięki czemu aż 98% tzw. specjalnych odpadów podlega segregacji.

Władze Watykanu postanowiły podjąć konkretne kroki w celu wyeliminowania plastiku jednorazowego użytku – już teraz produkty, takie jak kubki, talerze czy sztućce, które są wykonane z tworzyw sztucznych, podlegają zakazowi sprzedaży. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co więcej, najmniejsze państwo świata wprowadziło też nowy system gospodarowania odpadami – aż 98% tzw. odpadów specjalnych oraz niebezpiecznych podlega segregacji w specjalnie do tego utworzonym ekologicznym centrum. 

Natomiast jeśli chodzi o te zwykłe śmieci miejskie, to na tę chwilę 55% takich odpadów podlega segregacji. Głównym celem jest zwiększenie ich do 75%. 

Z kolei odpady mokre oraz pozostałości po wycince krzaków i gałęzi w Ogrodach Watykańskich trafiają do kompostownika i ponownie są wykorzystywane jako nawóz. 

PS

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.

PS2

W ramach walki z plastikowymi odpadami polski rząd chce wprowadzić obowiązkową kaucję na jednorazowe opakowania i butelki w wysokości 10 gr.

PS3

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, zapłaci wysoką karę.

PS4

Od 23 czerwca br. na wyspie Bali oficjalnie obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek – dotyczy on nie tylko mieszkańców czy turystów, ale także przedsiębiorców. Podobny zakaz w maju br. wprowadziły władze włoskiego miasta Capri. 

PS5

Japonia jest jednym z największych producentów plastiku na świecie. Obecnie państwo to pracuje nad wprowadzeniem nowych przepisów, które zakazałyby dystrybucji darmowych torebek foliowych w sklepach. W ten sposób chce ono walczyć z zanieczyszczaniem mórz i oceanów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij