Epica Awards wprowadza nową kategorię – Gender Equity

Epica Awards wprowadza nową kategorię – Gender Equity

W ramach nowej kategorii zostaną nagrodzone te kampanie, które poruszają problemy dotyczące praw kobiet, społeczności LGBT+ oraz tożsamości płciowej.

Organizatorzy międzynarodowego konkursu reklamowego Epica Awards 23 lipca br. ogłosili wprowadzenie nowej kategorii – Gender Equity. W jej ramach nagrody zostaną przyznane tym kreacjom, które poruszą m.in. problemy dotyczące LGBT+, równouprawnienia lub promują pozytywne działania odnoszące się do tożsamości płciowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wprowadzenie kategorii Gender Equity było pomysłem Katii Chelpanovej, communication officera konkursu Epica Awards.

– Do tej pory kampanie poruszące problemy np. praw kokbiet czy LGBT+ mieściły się w naszej kategorii społecznej, lecz w wyniku pojawienia się ruchu #MeToo oraz w związku z obawami dotyczącymi podejścia do równości i tożsamości płciowej na całym świecie, uznałam, że należy szczególnie podkreślić te kwestie – powiedziała Katia Chelpanova.

Gender Equity jest drugą nową kategorią, która pojawi się w tegorocznym konkursie Epica Awards – wcześniej w tym roku ogłoszono wprowadzenie kategorii Creative Use of Data.

Epica Awards jest jedynym globalnym konkursem kreatywnym przyznawanym przez dziennikarzy z całego świata, zajmujących się tematyką marketingową oraz reklamową.

PS

Akcja przywrócenia tęczy w postaci wodno-świetlnego hologramu na Plac Zbawiciela w Warszawie, autorstwa 180heartbeats + Jung v Matt, to jedyna nagrodzona kampania z Polski podczas gali Epica Awards 2018, która miała miejsce 15 listopada 2018 roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij