Medale na olimpiadę w Tokio 2020 powstały z recyklingu elektrośmieci

Medale na olimpiadę w Tokio 2020 powstały z recyklingu elektrośmieci

Organizatorzy przyszłorocznych letnich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Tokio, wpadli na niezwykły pomysł wykorzystania starych urządzeń elektrycznych, takich jak smartfony czy komputery – stworzyli z nich medale.

Od kwietnia 2017 r. do marca br. w ramach specjalnej akcji Japończycy przekazywali swoje stare urządzenia elektryczne. Jak się teraz okazało, z owych elektrośmieci zostały wykonane medale, które otrzymają sportowcy podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Każdy medal ma 85 mm średnicy. Złote krążki wykonano z czystego złota, srebrne w całości ze srebra, natomiast te brązowe – z mosiądzu, miedzi oraz cynku. Łącznie wykonano 5000 medali na igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie, które odbędą się w 2020 r.

Co ciekawe, z otrzymanych od Japończyków 78985 ton elektrośmieci udało się odzyskać 4100 kg srebra, 2700 kg brązu i 30 kg złota.

PS

Pod koniec stycznia br. ruszyła akcja Asics Reborn Wear Project, w ramach której marka wykorzysta używane ubrania sportowe do stworzenia strojów dla reprezentacji Japonii na przyszłoroczną olimpiadę i paraolimpiadę.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij