Mielno walczy z niedopałkami papierosów na plaży i rozdaje jednorazowe popielniczki

Mielno walczy z niedopałkami papierosów na plaży i rozdaje jednorazowe popielniczki

Nadmorskie miasto Mielno postanowiło położyć kres wszechobecnym niedopałkom papierosów, które zaśmiecają polskie plaże – teraz rozdaje plażowiczom jednorazowe i darmowe popielnice.

Mówi się, że niedopałki papierosów podobnie jak plastik to jedne z najliczniejszych odpadów, które trafiają do zbiorników wodnych na całym świecie. Ponadto, zaśmiecają one też w dużym stopniu nasze nadmorskie plaże. Z tego powodu turystyczne miasto Mielno postanowiło położyć temu kres – od teraz wszystkim palącym plażowiczom władze miejscowości oferują jednorazowe popielniczki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wykonany z papieru rożek służący do zbierania niedopałków można znaleźć w ośrodkach i hotelach nieopodal plaży, w Urzędzie Miejskim w Mielnie, punktach informacji turystycznej oraz wybranych miejscach, które są oznaczone plakatami projektu.

Po zapełnieniu popielniczki należy wyrzucić ją do specjalnego pojemnika na odpady, znajdującego się przy wyjściach z plaży.

zdjęcie: facebook.com/GminaMielno

PS

Kojarzycie słynny plakat Andrzeja Pągowskiego, który był częścią akcji „Papierosy są do dupy”? Teraz podobna grafika promuje nową akcję portalu Gazeta.pl zatytułowaną „Plaża bez peta”, która zwraca uwagę na zakaz palenia papierosów na plażach.

PS2

Kontrowersyjne, szokujące, a czasem nawet obrzydzające kampanie, skutecznie zwracają uwagę odpowiednich grup społecznych oraz tych, którzy wolni są od jakichkolwiek nałogów. Liczy się podejście do tematu i przekaz, czasem bardzo dosłowny. Zachęcamy do sprawdzenia naszego przeglądu reklam antynikotynowych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij