Wrocławskie firmy ratują pszczoły. Na dachu biurowca Green2Day powstała pasieka

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wrocławskie firmy ratują pszczoły. Na dachu biurowca Green2Day powstała pasieka

Pszczoły są bardzo ważną częścią ekosystemu, a niestety ich liczba z roku na rok drastycznie spada. Na ten problem zwróciła uwagę firma Ultimo – z jej inicjatywy na dachu budynku Green2Day postawiono ule, w których zamieszkały dwie pszczele rodziny.

Ekolodzy, pszczelarze, organizacje na rzecz ochrony środowiska apelują o podjęcie działań na rzecz ratowania pszczół. W Polsce z każdą sekundą liczba tych owadów zmniejsza się o 105 osobników[1]. Przekłada się to uboższe plony wydawane przez rośliny oraz na mniejszą ilość produkowanego przez pszczoły miodu, który znajduje szerokie zastosowanie m.in. w lecznictwie i kosmetyce. Rozwiązaniem tego problemu są m.in. pasieki stawiane w miastach, które nie tylko chronią pszczoły, ale także ograniczają zanieczyszczenie powietrza i pomagają miejskiej zieleni.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wspólnymi siłami na rzecz pszczół

Najemcy wrocławskiego biurowca Green2Day są świadomi wpływu pszczół na środowisko oraz tego, jak poważnym problem jest skala ich wymierania. Stąd pomysł na postawienie uli na dachu biurowca, które dadzą im schronienie i nowe miejsce bytowania. Akcję zainicjowali pracownicy Ultimo, mając doświadczenie w organizowaniu wielu akcji i eventów w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Do swojego najnowszego projektu, CSR Team Ultimo zaprosiło innych najemców biurowca, którzy również zainwestowali w pasiekę, by pomóc zagrożonemu gatunkowi. Jest to ich wspólny sukces, a dbanie o środowisko rozpatrują jako ważny element działalności.

– Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są działania pozabiznesowe podejmowane przez firmy. Właśnie dlatego inicjujemy i wspieramy różnorodne akcje charytatywne oraz na rzecz ochrony środowiska. Cieszę się, że nasz pomysł postawienia uli na dachu Green2Day spotkał się z aprobatą pozostałych najemców biurowca i tak chętnie włączyli się w zainicjowaną przez nas akcję – komentuje Adam Parfiniewicz, prezes zarządu Ultimo S.A.

Pszczeli lokatorzy doceniani są także przez pozostałych najemców Green2Day.

– Cieszymy się bardzo, że mieliśmy okazję wesprzeć pomysł postawienia uli na budynku, w którym mieści się biuro naszej firmy. TIETO jest firmą, dla której środowisko ma ogromne znaczenie, dlatego nie tylko spełniamy wymogi normy ISO:14001, ale także jesteśmy „eco” w naszym codziennym funkcjonowaniu. Zawsze też jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy proekologiczne – mówi Paweł Dobosz, senior health and safety specialist w Tieto.

Najemcy biurowca podkreślają także wpływ miejskich pasiek na ekosystem.

– Esencją naszego biznesu jest rozwój i propagowanie nowych technologii. Nie zapominamy zatem o pszczołach, będących motorem napędowym wszystkiego, co nas otacza. Czy to ‘w chmurze’ czy na lądzie, to one tworzą nasz ekosystem. Jesteśmy dumni móc wspierać ich mniejsze lub większe "centra zarządzania danymi" - komentuje Beata Węgrzyn, Head of Communication&Digital z NATEK Poland. Szacuje się, że pszczoły zamieszkałe na dachu Green2Day rocznie mogą wyprodukować nawet kilkadziesiąt kilogramów miodu.

A jak projekt ocenia zarządca budynku?

– Inicjatywa ta idealnie wpisuje się w zielony wizerunek budynku, który posiada najwyższy certyfikat Leed Platinum potwierdzający, że został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zgodna jest również ze strategią CSR właściciela nieruchomości. Co najważniejsze pokazuje też, że najemcy czują się częścią społeczności naszego budynku i, w równym stopniu jak nam, zależy im, aby biurowiec Green2Day był wyjątkowy – mówi Kinga Antosik, senior property manager, BNP Paribas Real Estate Poland.

Zmiany klimatu, które można zaobserwować w ostatnim czasie pokazują, jak ważne są działania na rzecz ochrony środowiska. Rozumieją to firmy i coraz częściej świadomie podejmują różnego rodzaju aktywności proekoliczne, do których można zaliczyć m.in. stawianie miejskich pasiek. Takie działania wpływają pozytywnie nie tylko na środowisko i wizerunek firmy, ale także integrację zespołu. Rozumie to Ultimo – inicjator akcji postawienia uli na dachu Green2Day. Wspiera swoich pracowników w podejmowanych przez nich inicjatywach oraz zachęca inne firmy do włączenia się w organizowane akcje.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij