„Nie jestem z innej bajki” – osoby z zespołem Downa jako bohaterowie znanych bajek w projekcie z ważnym przekazem

„Nie jestem z innej bajki” – osoby z zespołem Downa jako bohaterowie znanych bajek w projekcie z ważnym przekazem

Niezwykły projekt „Nie jestem z innej bajki”, stworzony w ramach poznańskiego konkursu Centrum Warte Poznania, składa się z serii iście bajkowych fotografii z udziałem dzieci i młodzieży z zespołem Downa.

Akcja „Nie jestem z innej bajki” zwraca uwagę na problem braku akceptacji wśród społeczeństwa osób z zespołem Downa oraz powielania krzywdzących stereotypów na ich temat. W ramach projektu stworzono serię przepięknych zdjęć, w których dzieci i młodzież z zespołem Downa wystąpiły w roli bohaterów najpopularniejszych bajek. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tym samym projekt, który powstał z inicjatywy poznańskiej Fundacji Strefy Integracji, pokazuje, że osoby z zespołem Downa chcą być „z tej samej bajki” co reszta społeczeństwa, być akceptowane przez pozostałych i cieszyć się życiem, jak każdy z nas.  

Wystawa bajkowych fotografii znajduje się na poznańskim Starym Rynku i będzie trwać jeszcze do 15 września br. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez studio fotograficzne Piegowate kadry.

PS

W październiku 2018 roku River Island zaprezentowało kampanię na sezon jesień-zima 2018, stworzoną ku pochwale różnorodności. W roli modeli wystąpili dorośli z niepełnosprawnościami i rzadkimi chorobami, oraz osoby w rozmiarze plus size.

PS2

Firma kosmetyczna Benefit do swojej najnowszej kampanii zatrudniła Kate Grant, modelkę z zespołem Downa. To kolejny przykład świetnej akcji stworzonej w duchu nurtu body positive.

PS3

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, agencja Zebedeee Management oraz choreograf Daniel Vais stworzyli nietypowy projekt, w ramach którego zaproszono osoby z zespołem Downa do wyjątkowej, awangardowej sesji zdjęciowej.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij