LinkedIn też rozpoczyna walkę z fake newsami

LinkedIn też rozpoczyna walkę z fake newsami

LinkedIn, podobnie jak inne platformy społecznościowe, postanowił rozpocząć walkę przeciwko rozpowszechnianiu dezinformacji w internecie – w okresie od stycznia do czerwca br. portal podjął działania w sprawie 21,6 mln fałszywych kont.

LinkedIn to kolejny portal społecznościowy, który dostrzegł ogrom problemu fake newsów rozpowszechnianych przez tzw. spamerów. W związku z tym platforma postanowiła podjąć konkretne kroki w celu wyeliminowania dezinformacji w serwisie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak czytamy na blogu LinkedIna, w okrese od stycznia do czerwca br. portal podjął działania względem 21,6 mln fałszywych kont, zapobiegł też powstaniu 19,5 mln nieprawdziwych profili jeszcze na etapie rejestracji. 

Platforma ponadto wprowadziła system oparty na uczeniu maszynowym, któremu udało się usunąć ponad 2 miliony fałszywych kont, zanim zostały one zgłoszone przez użytkowników serwisu. Natomiast 67,4 tys. kont usunięto natychmiast po zgłoszeniu. 

LinkedIn zaznacza, że działania systemu wykorzystującego sztuczną inteligencję są za każdym razem dodatkowo sprawdzane przez pracowników firmy, by żadne konto nie zostało błędnie usunięte. 

W sierpniu br. Instagram dla swoich amerykańskich użytkowników wprowadził opcję oznaczania treści, które mogą być nieprawdziwe. Na tę chwilę nie wiadomo, czy podobna funkcja zostanie wprowadzona również na inne rynki.  

Natomiast kilka miesięcy temu Facebook uruchomił nowy program weryfikacji informacji w Polsce we współpracy z Agence France Presse, w ramach którego oceniana jest rzetelność i prawdziwość treści na Facebooku. 

zdjęcie: depositphotos.com

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij