Nostalgia – roślinny przystanek tramwajowy w łódzkiej przestrzeni miejskiej

Nostalgia – roślinny przystanek tramwajowy w łódzkiej przestrzeni miejskiej

Przystanek tramwajowy przy Teatrze Wielkim w Łodzi przeszedł niezwykłą metamorfozę – ściany wiaty zostały zastąpione szklanymi gablotami, w których umieszczono różnorodne kompozycje florystyczne. Autorką instalacji pod hasłem „Nostalgia” jest studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Inicjatorem barwnej instalacji artystycznej zatytułowanej „Nostalgia” jest Łódzkie Centrum Wydarzeń, które już od 2015 roku organizuje projekty artystyczne z twórcami z różnych stron świata. Tym razem instytucja nawiązała współpracę z Dominiką Cebulą, studentką łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, która poddała metamorfozie wiatę przystankową przy Teatrze Wielkim.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ściany przystanku zostały zastąpione szklanymi gablotami, w których znalazło się 36 różnobarwnych kompozycji florystycznych zatopionych w żywicy. Do stworzenia instalacji artystka wykorzystała m.in. niezapominajki, chabry, narcyzy, róże, eustomy, piwonie, bratki, forsycje, płomyki, goździki, frezje, różaneczniki, alstromerie, szafirki i stokrotki. 

Studentka ASP zgłosiła swój projekt w zeszłorocznej edycji konkursu dla młodych artystów „Przecieki sztuki”. Okazał się on na tyle interesujący, że postanowiono rozbudować jego początkową wersję i wprowadzono w tym roku.

Instalacja będzie obecna na przystanku tramwajowym do października br., lecz niewykluczone, że później zostanie przeniesiona w inne miejsce.

zdjęcia: facebook.com/LodzkieCentrumWydarzen

PS

Niezwykła, zielona wiata przystankowa AMS stanęła na Skwerze „Sierpnia 1944” na warszawskiej Woli. Powstała z inspiracji mieszkańców i została zaprojektowana tak, by w jak najlepszy sposób im służyć: do sąsiedzkich spotkań, odpoczynku wśród zieleni, a nawet do gry w szachy czy kółko i krzyżyk.

PS2

Jeszcze w tym roku na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku pojawią się dwa zielone przystanki autobusowe, które wprowadzą zieleń tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – w pasie drogowym i w miejscach oczekiwania na środek transportu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij