Cosmetomat: W Łodzi pojawił się automat na środki czystości do własnych pojemników

Cosmetomat: W Łodzi pojawił się automat na środki czystości do własnych pojemników

W pewnej łódzkiej restauracji pojawił się Cosmetomat, czyli specjalny automat do sprzedaży środków czystości, którymi napełnia się własne pojemniki. W ten sposób poznańska firma chce walczyć z nadmierną ilością śmieci oraz plastiku.

Cosmetomat to poznańska sieć automatów do sprzedaży środków czystości do własnych opakowań. W ofercie znajdują się dwie linie produktów – dla ciała, czyli m.in. szampon, żel pod prysznic, płyn do kąpieli czy mydło w płynie, oraz linia dla domu, czyli uniwersalny płyn do mycia, żel do prania, płyn do płukania i płyn do mycia naczyń. Pomysłodawcy projektu w ten sposób zachęcają społeczeństwo do ograniczenia używania plastikowych pojemników na rzecz tych wielorazowych. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwszy Cosmetomat pojawił się niedawno w łódzkiej restauracji TAKŻETEGO i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Kolejny automat dostępny będzie już niebawem w Poznaniu i będzie można go znaleźć w Parku Wilsona. 

W niedalekiej przyszłości twórcy Cosmetomatu planują wprowadzić do swojej oferty szerszą gamę środków czystości. Chcą też, by ich automaty pojawiły się na stałe w kilku miastach w całej Polsce.   

zdjęcia: facebook.com/cosmetomat.Polska

PS

Z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych, Carrefour wprowadza dla swoich klientów możliwość zakupów produktów na wagę do ich własnych wielorazowych opakowań we wszystkich swoich sklepach w Polsce.

PS2

Popularne brytyjskie sieci handlowe Morrisons i Waitrose postanowiły położyć kres plastikowym opakowaniom. Będą oferować więcej produktów na wagę, które klienci mogą zapakować do wielorazowych pudełek.

PS3

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij