Krystyna Janda, Agnieszka Holland i Aleksander Kwaśniewski czytają Konstytucję RP w ramach nowej akcji

Krystyna Janda, Agnieszka Holland i Aleksander Kwaśniewski czytają Konstytucję RP w ramach nowej akcji

W internecie ruszyła kampania, w ramach której byli prezydenci Polski, dziennikarze, czy też aktorzy i reżyserzy czytają Konstytucję RP.

Za akcją „Czytamy Konstytucję” stoi grupa osób, która „od 4 lat na ulicach miast naszego kraju walczą o zachowanie standardów praworządności oraz demokracji”. Własnymi siłami postanowili zainicjować kampanię, w ramach której zaprosili popularnej osoby do czytania Konstytucji RP.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Konstytucja RP wskazuje nam, obywatelom, nasze obowiązki, ale przede wszystkim broni naszych praw. Stoi na straży praw mniejszości, zrównuje prawa wszystkich obywateli niezależnie od płci, wieku, wyznania, pochodzenia, chroni trójpodział władzy, który jest podstawą demokratycznego państwa prawa, jakim Polska była i będzie. Ale przede wszystkim Konstytucja RP broni praw i godności obywateli przed autorytarnymi zapędami sprawujących władzę, strzegąc kraj przed tymi, którzy nie akceptują Polski jako praworządnego państwa, gdzie panuje demokracja oraz wolność myśli, poglądów, słowa i zgromadzeń. Propagujmy, przypominajmy, czytajmy, ale nade wszystko chrońmy naszą Konstytucję po to, by ona mogła chronić nas, Obywateli” – czytamy w opisie akcji. 

W kampanię zaangażowali się już m.in. aktorzy i reżyserzy tacy jak Jerzy Stuhr i Agnieszka Holland, byli prezydenci RP – Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski, a także muzycy, prawnicy, byli prezesi TK czy też dziennikarze. Pełna lista osób znajduje się na stronie. 

Wszystkie filmiki, w których znane osoby czytają Konstytucję RP dostępne są na profilu akcji na YouTubie. 

PS

Przed tegorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego wystartowała kampania, której celem było zachęcenie społeczeństwa do głosowania. W akcję zaangażowało się wiele polskich i zagranicznych osobistości.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij