Austriacki stadion z Euro 2008 został przemieniony w las

Austriacki stadion z Euro 2008 został przemieniony w las

W ramach projektu „For Forest” piłkarski stadion w Klagenfurcie, na którym polska kadra rozegrała mecze z Niemcami i Chorwatami podczas Euro 2008, zmienił się w leśne ZOO. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na dewastację naszego środowiska spowodowaną wycinką drzew.

Stadion piłkarski w austriackim Klagenfurcie z pewnością skojarzą fani piłki nożnej, którzy to podczas Euro 2008 śledzili mecze polskiej kadry z Niemcami i Chorwacją. Teraz owy stadion przeszedł niemałą metamorfozę, bowiem na murawie pojawiło się ponad 300 drzew.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Leśne ZOO” jest częścią projektu „For Forest”, którego inicjatorem jest szwajcarski artysta Klaus Littmann. Zainspirowany rysunkiem Maksa Peintnera z 1971 roku, na którym zgromadzona na stadionie publiczność wpatruje się w rosnący na murawie las, postanowił wcielić tę wizję w życie. A to wszystko po to, by zwrócić uwagę społeczeństwa na konsekwencje spowodowane nadmierną wycinką drzew.

Wystawę w ramach projektu „For Forest” będzie można oglądać od 8 września do 27 października br. Natomiast tuż po zakończeniu projektu wszystkie drzewa zostaną posadzone nieopodal stadionu.

zdjęcia: facebook.com/forforestklagenfurt

PS

Ecosia to nietypowa platforma, która działa w podobny sposób, jak Google, lecz pewien jeden szczegół znacznie ją wyróżnia – wyszukiwarka bowiem finansuje sadzenie drzew w zamian za korzystanie z niej.

PS2

Władze Filipin wpadły na nietypowy pomysł, by walczyć z wylesieniem państwa i jednocześnie zaangażować młodych ludzi w działanie na korzyść naszego środowiska – teraz, aby otrzymać dyplom za ukończenie szkoły, każdy absolwent podstawówki, szkoły średniej oraz studiów będzie musiał posadzić 10 drzew.

PS3

Akcja podobna do tej z World Record Egg, jednak tym razem to zdjęcie drzewa na Instagramie biło rekordy popularności. Kontekst inicjatywy jest również nieco inny – za każde 10 polubień fotografii, firma tentree posadzi nowe drzewo.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij