Fundacja Women in Law rozpoczyna działalność

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Fundacja Women in Law rozpoczyna działalność

Fundacja Women in Law wspierająca i promująca kobiety w branży prawniczej rozpoczyna działalność.

To pierwsza w Polsce inicjatywa, która ma na celu integrację środowiska prawniczego, wymianę wiedzy i dobrych praktyk nie tylko w ramach aktywnych zawodowo prawniczek, ale także wśród studentek, aplikantek i młodych przedstawicielek branży prawniczej. Pokazuje, że bez zaangażowania i wysłuchania głosu młodych pokoleń wchodzących na rynek pracy nie da się zbudować nowoczesnej, technologicznie zaawansowanej, nastawionej na rozwój branży prawniczej w Polsce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Celem Fundacji Women in Law jest zmiana status quo. Chce ona dać narzędzia, pokazać najlepsze praktyki, edukować i zmieniać polski rynek prawniczy, traktując priorytetowo nowe technologie. Fundacja podejmuje szereg działań zmierzających do zaktywizowania środowiska kobiet-prawniczek w Polsce.

15 października organizowana jest konferencja „Kobiety przyszłością branży prawniczej”, inaugurującą działanie Fundacji. Jednym z tematów wiodących wydarzenia jest rola i pozycja kobiet oraz nowe technologie wykorzystywane w prawie. Zostaną także poruszone tematy związane ze szklanym sufitem i siłą stereotypu, a cenione i znane już dzisiaj prawniczki opowiedzą historię swojej kariery – jak osiągnęły sukces w trudnej branży prawniczej. Podczas wydarzenia wystąpią znakomici goście m.in.: prof. Małgorzata Fuszara, Jacek Santorski, Justyna Duszyńska, dr hab. Monika Całkiewicz, Marcin Maruta, dr Gabriela Bar, Maciej Ślusarek, Ewa Usowicz, Aurelia Cieślińska, Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk, Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Sandra Wieczorek, Agnieszka Krysik, Cezary Żelaźnicki, Anisa Gnacikowska i inni. Niebawem udostępnimy szczegółowy program wydarzenia i możliwość rejestracji.

Fundacja Women in Law jest także organizatorem konkursu „Prawo z technologią w tle” na najlepszą pracę magisterską dla studentek, które w swojej pracy połączą zagadnienia prawne i nowe technologie. Szczegółowe informacje wkrótce zostaną udostępnione.

W ramach Women in Law będzie działał program mentoringu i odwróconego mentoringu prowadzony przez doświadczonych i wyróżniających się sukcesami na rynku prawniczym kobiety i mężczyzn. W ramach mentoringu, organizatorzy chcą, aby młodsze uczestniczki zyskały dostęp do opieki merytorycznej bardziej doświadczonych prawniczek i prawników, którzy z kolei będą mogli pogłębić swoją wiedzę w obszarach, w których prym wiodą osoby młode, będące „za pan brat” z nowościami technologicznymi na rynku.

Do końca 2020 r. Fundacja zorganizuje spotkania dotyczące prawa i cyber bezpieczeństwa, nowych technologii, sztuki, internetu, ochrony środowiska i zwierząt.

W ramach promocji kobiet prawniczek w przestrzeni publicznej Fundacja będzie prezentować sylwetki wybitnych przedstawicielek branży prawniczej w cyklu filmów „Jej historia”. Prawniczki będą dzielić się swoim doświadczeniem, krokami milowymi na ścieżce kariery, opowiedzą jak wyglądają w ich przypadku „odrobione lekcje”.

W ramach Fundacji planowana jest również realizacja badania dotyczącego ilości, pozycji i wynagrodzeń kobiet w branży prawniczej w Polsce.

Patroni honorowi konferencji inaugurującej: Rzecznik Praw Obywatelskich
Główny partner konferencji inaugurującej: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
Patroni honorowi Fundacji: Naczelna Rada Adwokacka, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Łódzki
Patroni merytoryczni: Kancelarie: Maruta, Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy, Grabowski i Wspólnicy, PwC Legal, Kancelaria Adwokacka Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska
Partnerzy strategiczni: Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Digital Poland, Koło Naukowe Nowych Technologii WPiA UW, Koło Naukowe Własności Intelektualnej IP WPiA UW, ELSA, Wolters Kluwer
Patroni medialni: NowyMarketing, Prawo.pl

Rada Fundacji:

  • Agnieszka Krysik – radca prawny, wspólniczka w Grabowski i Wspólnicy, ekspertka w doradztwie w projektach sukcesji międzypokoleniowej w biznesie, strukturyzując relacje rodzinne i korporacyjne.
  • Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk – radca prawny, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, dyrektor Zespołu Prawa i Ładu Korporacyjnego w Skanska S.A.
  • Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska – adwokatka, karnistka, współzałożycielka i przewodniczącą Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej i wiceprzewodnicząca Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.
  • Marcin Maruta – radca prawny, wspólnik w kancelarii Maruta, ekspert w zakresie prawa nowych technologii oraz własności intelektualnej.
  • Maciej Ślusarek – adwokat, wspólnik w Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy, sędzia Sądu Dyscyplinarnego przy ORA w Warszawie, Przewodniczący Komisji Etyki i Tajemnicy Adwokackiej, członek Rad Fundacji Projekt Polska i Panoptykon.
  • Cezary Żelaźnicki – radca prawny, wspólnik w kancelarii PwC Legal, partner odpowiedzialny za wewnętrzny program „Diversity & Inclusion”; specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa spółek, prawa handlowego, prawa cywilnego oraz prawa pracy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Fundacji www.womeninlaw.pl

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij