Ringier Axel Springer burzy stereotypy na temat programistów w kampanii #PytaniaDoProgramistów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ringier Axel Springer burzy stereotypy na temat programistów w kampanii #PytaniaDoProgramistów

Ringier Axel Springer i DreamLab, hub technologiczny wydawcy, wystartowali z okolicznościową kampanią na Dzień Programisty. W ramach akcji, programiści i specjaliści IT odpowiadają na najczęściej wyszukiwane w sieci #PytaniaDoProgramistów.

Filmy publikowane są w mediach społecznościowych Ringier Axel Springer i DreamLabu, oraz na dedykowanej stronie akcji. W kampanię włączyły się media własne wydawcy, które publikują teksty poświęcone tajnikom zawodu programisty i nawiązujące do obchodzonego w 256. dniu roku święta programistów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dlaczego programiści tyle zarabiają? Czy programista to informatyk? Jak programiści widzą użytkowników? Czy programowanie jest trudne? Na te i inne pytania, odpowiadają bohaterowie produkcji, kwestionując niektóre stereotypy i tłumacząc tajniki jednego z najbardziej poszukiwanych zawodów.

Mimo, że stereotypy na temat programistów powoli się zmieniają, a popkultura powoli porzuca wizerunek nerda-nieudacznika i coraz częściej pokazuje programistów i osoby techniczne jako  inteligentnych, skutecznych w działaniu bohaterów – to „zwykli ludzie” nadal mają dużo pytań do programistów. Wiele nieporozumień pokutuje, a ich niewyjaśnianie przekłada się na niechęć, pogardliwe podejście i brak komunikacji. Z okazji Dnia Programisty wydawca chce dołożyć swoją cegiełkę do zmiany tego stanu rzeczy.

Kampania wykorzystuje popularny internetowy format autocomplete interview, w którym gwiazdy i celebryci odpowiadają na najczęściej wyszukiwane przez internautów pytania na swój temat. 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij