W Warszawie pojawiły się designerskie domki dla owadów

W Warszawie pojawiły się designerskie domki dla owadów

Na warszawskim Polu Mokotowskim pojawiło się kilka niezwykle stylowych domków dla takich owadów, jak np. pszczoły, biedronki czy motyle. Hotele będą stanowiły dla nich schronienie podczas okresu jesienno-zimowego.

Te niesamowite domki są częścią projektu organizacji Greenpeace pod hasłem „Adoptuj Pszczołę”, która od wielu lat angażuje Polaków w działania mające na celu ochronę pszczół. Podobne schronienia znajdują się także w innych miastach w Polsce – m.in. w Krakowie, Gdańsku czy Wrocławiu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co ciekawe, pierwsze hotele dla owadów pojawiły się na Polu Mokotowskim już w 2013 roku, jednak przez lata ulegały stopniowemu zniszczeniu. Greenpeace postanowił więc poddać je renowacji, w efekcie czego owady mogą „przezimować” chłodny okres w niezwykle designerskich domkach ;). 

fot. J. Turczyk

PS

Są pracowite i stanowią bardzo ważną część ekosystemu – pszczoły, bo o nich mowa, już niedługo zyskają nowe „mieszkania”. Galeria BWA Wrocław Główny wraz z PKP ogłosili konkurs na stworzenie projektu ula, który stanie na dworcu Wrocław Główny.

PS2

Wraz z początkiem sierpnia br. Carrefour otworzył na dachu swojego wrocławskiego supermarketu hotele dla pszczół – mają one na celu ochronę owych owadów żyjących w środowisku miejskim.

PS3

Holenderskie miasto Utrecht stworzyło ciekawą inicjatywę w trosce o naszą planetę – na dachach ponad 300 przystanków umieszczono mini ogrody, składające się z roślin uwielbianych przez pszczoły.

PS4

To kolejna niesamowita akcja sieci McDonald’s – tym razem szwedzki oddział marki postanowił zainstalować domki dla pszczół w swoich billboardach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij