Władze miasta Utrecht postanowiły podjąć konkretne kroki, mające na celu ochronę naszego środowiska – już niebawem zwiększona zostanie flota elektrycznych autobusów, natomiast do 2028 roku rząd zamierza całkowicie wycofać się z tych spalinowych. Teraz pojawiły się informacje o tym, że na dachach ponad 300 przystanków pojawiły się niewielkie ogrody, składające się w dużej mierze z rośliny o nazwie rozchodnik okazały, która w okresie kwitnienia jest bardzo chętnie odwiedzana przez pszczoły.
Inicjatywa ta jest więc wspaniałym gestem dla tych owadów, które niestety od jakiegoś czasu są zagrożone wyginięciem. Co więcej, roślinne dachy mają również dwie inne niezwykle ważne funkcje – wychwytują szkodliwy pył z powietrza oraz magazynują wodę deszczową.
Zobacz również
Władze miasta Utrecht oferują również program dofinansowań dla mieszkańców, którzy chcieliby posadzić na dachach swoich domów takie mini ogrody.
PS
Jak marki wspierają ochronę zdrowia psychicznego w Polsce [PRZEGLĄD]
Jeszcze w tym roku na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku pojawią się dwa zielone przystanki autobusowe, które wprowadzą zieleń tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – w pasie drogowym i w miejscach oczekiwania na środek transportu.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
PS2
W Warszawie pojawił się zielony tramwaj „LAS”, który jeździł po ulicach miasta w sobotę 27 kwietnia br. Pojazd miał za zadanie przypominać mieszkańcom miasta, że tramwaje to ekologiczny środek transportu, zaś w samej stolicy powstaje coraz więcej zielonych torowisk.
PS3
Władze Singapuru znalazły sposób na ekologiczną „klimatyzację” – na dachach publicznych autobusów umieszczone zostały ogrody, które chłodzą pomieszczenie pojazdu.