Women Startup Competition powered by AVON – warszawski półfinał rozstrzygnięty

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Women Startup Competition powered by AVON – warszawski półfinał rozstrzygnięty

10 października br. o godz. 18:00, w warszawskim Startberry odbył się półfinał konkursu Women Startup Competition powered by AVON, podczas którego wręczono nagrody dla najlepszych kobiecych startupów.

Jak wskazują badania, założenie własnej firmy wciąż stanowi większe wyzwanie dla kobiet niż mężczyzn. Ponadto spośród wszystkich startupów w Europie, mniej niż 27% z nich to startupy kobiece. Wspólnie AVON oraz Women Startup Competition chcą zmienić ten trend. Udział w konkursie to unikatowa szansa dla kobiecych startupów na zbudowanie szerokiej sieci kontaktów, wsparcie ze strony mentorów oraz komercjalizację swoich idei i pomysłów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Wspieranie przedsiębiorczości kobiet jest wpisane w DNA AVON – robimy to już od ponad 130 lat. W 1886 roku założyciel firmy AVON był pionierem we wzmacnianiu pozycji kobiet na rynku. Dał im możliwość rozwijania własnej kariery zawodowej, jeszcze zanim mogły głosować w wyborach. Kontynuujemy tę misję do dziś. W sercu naszej działalności jest sieć milionów Ambasadorek Piękna w ponad 50 krajach na świecie. W Polsce co ósma kobieta zarabia lub w przeszłości zarabiała dzięki AVON. Współpraca z Women Startup Competition jest dla nas kolejnym ważnym krokiem na drodze do umacniania pozycji kobiet. Cieszymy się, że możemy brać udział w dalszym rozwijaniu tak inspirującej grupy utalentowanych innowatorów i startup-owców. Gratuluję zwycięzcom i życzę Wam powodzenia na dalszej ścieżce kariery! – mówiła podczas wydarzenia Ania Jakubowski, dyrektor generalna AVON Cosmetics Polska.

W konkursie zwyciężyli:

I Miejsce: Chatbotize – to nie tylko automatyzacja i odpowiedź dla użytkowników Messengera. Firma wprowadza dziesiątki gotowych funkcji m.in. ankiety, quizy, konkursy, głosowanie, dzięki którym można w łatwy sposób wzbogacić prowadzaną rozmowę online i budować wyjątkowe relacje. Teraz pozyskiwanie nowych klientów będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek!

II. Miejsce: Cashap – to darmowa aplikacja, która pomaga „Generacji Z” w zarządzaniu pieniędzmi w unikalny i oparty na współpracy sposób. Narzędzie pozwala nastolatkom w łatwy sposób kontrolować swoje fundusze, oszczędności, zarobki i przeznaczać je na realizację zakupowych marzeń. Aplikacja zapewnia także rodzicom fajne narzędzie do lepszej kontroli wydatków nastolatków i zrozumienia ich potrzeb.

III. Miejsce: Biotrem.eu – to firma technologiczna opracowująca innowacyjny proces produkcji zastawy stołowej i opakowań z wykorzystaniem naturalnych zasobów i w poszanowaniu natury. Opatentowana technologia pozwala firmie wytwarzać biodegradowalną zastawę stołową jednorazowego użytku ze zrównoważonych surowców organicznych, takich jak otręby pszenne, otręby kukurydziane, produkty uboczne z manioku, wodorosty, algi, a także z polimerów biologicznych.

W ramach współpracy AVON, jako główny sponsor wydarzenia, zapewnia nie tylko wsparcie finansowe, ale również pomoc w sprawdzaniu aplikacji i wyłonieniu zwycięzców w 10 krajach, w których odbywa się tegoroczna edycja konkursu. Koordynuje również działania firm w segmencie beauty, które mogą wziąć udział w specjalnym programie mentorskim w ramach Beauty Acceleratora. Działania te mają na celu wsparcie w rozwoju biznesowym, rozszerzenie potencjału danej marki, a także są idealną okazją do budowania relacji i dalszej, długofalowej współpracy. Zwycięzcy polskiej edycji konkursu wezmą udział w globalnym finale w Londynie, który odbędzie się już w listopadzie.

Podczas eventu obecne były także przedstawicielki marki GLOV - Monika Żochowska oraz Ewa Dudzic, które opowiedziały o początkach swojego startupu i podzieliły się z uczestnikami doświadczeniami w rozwijaniu własnego biznesu, w tym o współpracy z firmą AVON. Produkty GLOV są dostępne w ofercie AVON w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Grecji i Niemczech.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij