Kalifornia wprowadza zakaz sprzedaży i produkcji futer naturalnych

Kalifornia wprowadza zakaz sprzedaży i produkcji futer naturalnych

Kalifornia to pierwszy stan USA, który zdecydował się na taki krok – już wkrótce w całym regionie będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży i produkcji ubrań, butów oraz torebek wykonanych z futra naturalnego.

Branża modowa przechodzi futrzaną rewolucję. Coraz więcej znanych marek z tego sektora decyduje się na zaprzestanie sprzedawania produktów wykonanych z futra naturalnego. W maju br. o podjęciu takiej decyzji poinformowali przedstawiciele domu mody Prada. Podobne deklaracje złożyli też dyrektorzy artystyczni marek Chanel, Gucci, Versace, Burberry, Armani czy Michael Kors. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o przyjęciu przez Kalifornię uchwały, która zakazuje sprzedaży i produkcji ubrań, butów oraz torebek wykonanych z futra naturalnego. Przepis ten oficjalnie wejdzie w życie dopiero w 2023 roku, jednak jest to niewątpliwe duży krok i mocny sygnał dla całej branży modowej.

– Zakaz wprowadzania do obrotu odzieży i akcesoriów z futrem zwierzęcym to bardzo ważny krok zmierzający do redukcji cierpienia zwierząt futerkowych. Ekologiczne alternatywy futer zwierzęcych są teraz tak wysokiej jakości, że naturalnym krokiem odpowiedzialnego społeczeństwa jest zwrócenie się w ich kierunku. Największe marki i domy mody nie będą miały z tym problemu, bo już zrezygnowały z futer naturalnych – komentuje zakaz Marta Jarosiewicz, koordynatorka kampanii biznesowych w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki, prowadzącym w Polsce program Sklepy Wolne Od Futer.

Nowe kalifornijskie prawo wyklucza jednak sprzedaż skór i futer psów, kotów, skór bydlęcych, jelenich, owczych, kozich. Nie będzie dotyczyło także produktów zakupionych w przeszłości. 

Osoba, która złamie zakaz, zostanie ukarana grzywną w wysokości do 500 dolarów. Jeżeli jednak wykroczenie zostanie powtórzone, wówczas kara wzrośnie do 1000 dolarów. 

zdjęcie: depositphotos.com

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij