Hulaj z głową. Bezpiecznie

Hulaj z głową. Bezpiecznie

Postępujące globalne ocieplenie wymaga od nas zmiany codziennych nawyków – i nie chodzi tu tylko o ograniczenie plastiku czy zmniejszenie ilości śmieci, ale także o wybieranie tych ekologicznych środków transportu – na przykład elektrycznych hulajnóg.

W dzisiejszych czasach dbałość o środowisko to poniekąd nasz obowiązek. Media codziennie alarmują o przerażających skutkach globalnego ocieplenia, a światowi aktywiści apelują byśmy, poczynając od niewielkich zmian w naszym życiu, zwracali większą uwagę na to, ile śmieci produkujemy, ile wody zużywamy oraz ile plastiku się wokół nas znajduje i jak możemy go ograniczyć.

Dbałość o środowisko to jednak nie tylko przejście na dietę tzw. less waste, czy używanie toreb wielokrotnego użytku zamiast foliówek. To także sposób, w jaki się na co dzień przemieszczamy. 

Spacery są świetną rzeczą nie tylko dla naszego środowiska, ale także dla naszego zdrowia. Ale, jak wiadomo – nie każdy może sobie na to pozwolić, by codziennie chodzić do pracy na piechotę. W te cieplejsze dni możemy np. skorzystać z roweru. Ale to również nie jest opcja dla wszystkich, bowiem nie zawsze w budynku, w którym znajduje się nasza firma, jest do dyspozycji prysznic. 

Oczywiście jest także komunikacja miejska, która staje się coraz bardziej ekologiczna, ponieważ coraz więcej miast w Polsce inwestuje w autobusy czy też tramwaje z silnikami elektrycznymi oraz hybrydowymi.

Jednak ostatnio polskie miasta podbił jeszcze inny środek transportu, który pozwala uniknąć korków na ulicach, czy też ścisku w zatłoczonych autobusach. Mowa o hulajnogach elektrycznych.

Coraz częściej widzimy młode (i nie tylko!) osoby, które przemieszczają się po mieście elektrycznymi hulajnogami. Przeważnie korzystają oni z aplikacji, które oferują wypożyczanie tych pojazdów na minuty, takich jak np. blinkee.city. Teraz w ramach akcji Hulaj bez spalin ING Bank Śląski oferuje 30 minut bezpłatnej jazdy takimi pojazdami elektrycznymi – jest to niewątpliwie wystarczający czas, by przekonać się, że elektryczna hulajnoga to naprawdę fajna rzecz.   

Poruszanie się hulajnogą jest również niewątpliwie bezpiecznym środkiem transportu, jednak, tak jak w przypadku kierowców samochodów, również użytkownicy hulajnóg muszą  przestrzegać pewnych zasad, aby zapewnić nie tylko sobie, ale także innym bezpieczeństwo. 

W ramach akcji Hulaj z głową. Bezpiecznie ING Bank Śląski wskazał kilka najważniejszych zasad, które sprawią, że przejażdżka hulajnogą będzie tak bezpieczna, jak przyjemna. Poniżej niektóre z nich:

  1. Przede wszystkim, pamiętajmy – jedna hulajnoga przeznaczona jest tylko dla jednej osoby. Jeżeli macie ochotę na wspólną przejażdżkę wybierzcie skuter lub po prostu dwie hulajnogi. 
  2. Kask wcale nie jest taki zły. A czasem może uratować komuś życie. Zakładanie kasku na głowę, nawet na krótką przejażdżkę, wcale nie świadczy o kimś, że jest przewrażliwiony, wręcz przeciwnie – pokazuje, że hulajnogą porusza się świadoma i rozsądna osoba.
  3. Elektryczne hulajnogi rozpędzają się do 25 km/h. Dla niektórych jest to dużo, dla innych mało. Pamiętajmy jednak, że czasami okoliczności wymagają od nas ograniczenia prędkości, np. gdy znajdujemy się w zatłoczonym miejscu. 
  4. Po zakończeniu korzystania z hulajnogi, zostawmy ją w takim miejscu, by nie wadziła pozostałym. Nikt przecież nie lubi uprawiać biegu z przeszkodami, gdy nie ma na to najmniejszej ochoty ;)

ING, w krótkich formach wideo oddał głos hulajnogom. Elektryczna hulajnoga, z humorem i dystansem opowiada o tym jak źle jest traktowana przez swoich użytkowników, jak często jest porzucana, niszczona, zmuszana do niebezpiecznej jazdy. Głosu hulajnogom użyczył Czesław Mozil.

Bank adresuje w tej komunikacji najczęstsze problemy jakie często są społecznie dyskutowane. Bank stara się przekazać Polakom, że wynajęta elektryczna hulajnoga to nie żaden „potwór” ale sposób na ułatwienie życia. To mniej samochodów na drogach, szybki dojazd do najbliższej stacji metra, przystanku autobusowego lub pracy. Ważne aby używać jej z głową.

Elektryczna hulajnoga to niewątpliwie świetna alternatywa dla samochodów czy też zatłoczonych – zwłaszcza w godzinach szczytu – pojazdów komunikacji miejskiej. Dzięki niej w szybki i ekologiczny sposób dotrzemy do miejsca docelowego. A przestrzegając kilku prostych zasad przejazd nią będzie również bezpieczny! 

Więcej informacji znajduje się na stronie

 

Artykuł powstał we współpracy z ING Bankiem Śląskim.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij