Lidl testuje wegańskie „mięso” i promuje je food truckami

Lidl testuje wegańskie „mięso” i promuje je food truckami

Niemiecki oddział Lidla wprowadził na rynek wegańską imitację mięsa pod marką własną „Next Level Meat”. Nową ofertę sieci reklamować będą food trucki poruszające się po całym kraju. Być może już wkrótce wegańskie „mięso” marki pojawi się w Polsce.

Niemiecki oddział Lidla, zainspirowany dużym sukcesem, jaki odnoszą wegańskie produkty marki Beyond Meat, postanowił wprowadził na rynek swoją własną imitację mięsa. Nowe roślinne produkty, składające się z warzyw, soi, białka grochu i pszenicy oraz soku z buraków, pojawiły się niedawno w tamtejszych sklepach sieci pod marką własną „Next Level Meat”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz Lidl postanowił ruszyć z promocją swojego nowego brandu, a co za tym idzie – przekonać społeczeństwo do diety wegańskiej. W związku z tym, po ulicach 12 niemieckich miast, w okresie od października do listopada br., będzie jeździł specjalny food truck, w którym mieszkańcy będą mogli skosztować wegańskie „mięso” Lidla. 

Jeżeli nowa roślinna oferta sieci zostanie pozytywnie przyjęta w Niemczech, nie wykluczone, że zostanie wprowadzona też do innych europejskich krajów, w tym do Polski. 

PS

W października br. do menu restauracji znajdujących się na terenie amerykańskich Disneylandów wprowadzono kilkaset nowych, całkowicie wegańskich potraw.

PS2

KFC wprowadził też do swoich restauracji w Wielkiej Brytanii wegańskiego burgera o dość sugestywnej nazwie – „The Imposter”, czyli oszust. Zamiast tradycyjnego kotleta z kurczaka w potrawie znajdzie się tzw. quorn.

PS3

W marcu br. w swoich norweskich sieciach McDonald’s prowadził testy warzywnych nuggetsów.

PS4

Burger King to kolejna sieć fast foodowa, która zdecydowała się wprowadzić do swojego menu ofertę dla wegetarian – już teraz dostępny jest wege burger z serem Halloumi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij