Facebook rozpoczął testy nowej sekcji – Facebook News

Facebook rozpoczął testy nowej sekcji – Facebook News

Facebook poinformował o rozpoczęciu testów swojej nowej sekcji, w której pojawią się najnowsze wiadomości, wyselekcjonowane przez dziennikarzy. Na razie z usługi skorzystają mieszkańcy kilku miast w USA.

O planowanym rozpoczęciu testów Facebook News informowaliśmy pod koniec sierpnia br. Teraz oficjalnie Facebook poinformował o uruchomieniu nowej sekcji, w której na tę chwilę skorzystają jedynie mieszkańcy kilku dużych miast w USA, taki jak Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Dallas-Fort Worth, Filadelfia, Houston, Waszyngtona, Miami, Atlanta i Boston.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Czym dokładnie jest Facebook News? Otóż, jest to nowa osoba sekcja w aplikacji mobilnej portalu, w której publikowane są najnowsze wiadomości ze świata oraz odpowiadające poszczególnym dziedzinom, takim jak np. biznes, sport, nauka, rozrywka czy nowe technologie. Co ciekawe, użytkownicy będą mogli dowolnie decydować o rodzaju treści, jakie chcą widzieć sekcji.

W Facebook News znajdą się treści od ponad 200 wydawców, takich jak np. „The Wall Street Journal”, „Washington Post”, „NBC” czy „BuzzFeed”. Jak zapowiedzieli przedstawiciele Facebooka, wiadomości opublikowane w sekcji będą wybierane i weryfikowane przez wyspecjalizowanych dziennikarzy, a następnie pozycjonowane przez algorytmy. 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij