Nie marnujemy, ratujemy: Auchan rusza z akcją w duchu #zerowaste

Nie marnujemy, ratujemy: Auchan rusza z akcją w duchu #zerowaste

Sieć Auchan rozpoczęła akcję w duchu zero waste pod hasłem „Nie marnujemy, ratujemy!”. W ramach inicjatywy marka obniża ceny tych produktów, których termin przydatności do spożycia jest krótki.

Auchan to kolejna sieć, która realizuje akcję mającą na celu walkę z problemem marnowania żywności. Najpierw był Lidl ze swoją inicjatywą „Kupuję, nie marnuję”, teraz zaś francuska marka postanowiła rozpocząć podobne działania w duchu #zerowaste.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach akcji „Nie marnujemy, ratujemy!” sieć obniża nawet o 50% produkty, których termin przydatności do spożycia wkrótce mija – są to np. wyroby nabiałowe czy mięsne. Przecenione artykuły umieszczone są w specjalnej ladzie chłodniczej nieopodal, dzięki czemu są łatwo zauważalne dla klientów. 

Przedstawiciele sieci Auchan zapewniają, że przecenione artykuły są w dalszym ciągu pełnowartościowymi produktami, lecz z krótką datą ważności do spożycia.

zdjęcie: depositphotos.com

PS

W wybranych sklepach sieci Carrefour we Francji wprowadzona została nowa oferta, w ramach której klienci mogą zakupić przeterminowane produkty za połowę regularnej ceny. W ten sposób marka chce walczyć z marnowaniem żywności.

PS2

AmRest, spółka zarządzająca m.in. markami Starbucks i Pizza Hut w Polsce, nawiązała współpracę z Too Good To Go, by razem walczyć z marnowaniem żywności. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej AmRest uratuje niesprzedane posiłki z kawiarni Starbucks.

PS3

Targowisko Wolumen w warszawskiej dzielnicy Wawrzyszew wpadło na świetny pomysł, by przeciwdziałać marnowaniu żywności – zamiast wyrzucać niesprzedane owoce czy warzywa, sprzedawcy przekażą je za darmo wszystkim chętnym osobom.

PS4

To się nazywa pomysł! Pewien mieszkaniec Saskiej Kępy w Warszawie umieścił przed swoim domem specjalną szafkę, która służy do dzielenia się jedzeniem. Głównym celem takiej jadłodzielni jest zmniejszenie ilości marnowanej żywności.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij