Władze Paryża zakazują dzikich zwierząt w cyrkach

Władze Paryża zakazują dzikich zwierząt w cyrkach

Władze Paryża wprowadziły nowe przepisy, na mocy których cyrki działające w tym francuskim mieście będą miały zakaz pokazywania egzotycznych zwierząt podczas występów.

Coraz więcej państw Unii Europejskiej wprowadza zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt podczas cyrkowych występów. Jest to spowodowane rosnącą świadomością społeczeństwa w związku z nieetycznymi praktykami stosowanymi przez trupy cyrkowe wobec zwierząt. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mimo że władze Francji do tej pory jedynie wyraziły plany wprowadzenia podobnego zakazu, to rząd Paryża postanowił uchwalić własną ustawę i zakazać cyrkom działającym na terenie miasta wykorzystywania egzotycznych zwierząt w swoich pokazach. Według nowego prawa, wszystkie przedstawienia z udziałem tygrysów czy też słoni mają zniknąć z repertuarów do 2020 roku.

Decyzja władz Paryża została ochoczo przyjęta przez mieszkańców miasta, którzy to potępiają wykorzystywanie dzikich zwierząt do celów rozrywkowych. 

Na tę chwilę 12 państw Europy Zachodniej wprowadziło zakaz dzikich zwierząt w cyrkach.

PS

Niemiecki cyrk Roncalli wpadł na świetny pomysł, by ukrócić cierpienie zwierząt i jednocześnie przygotować prawdziwe widowisko – zamiast żywych istot w występach wykorzystano specjalne hologramy.

PS2

Kalifornia to pierwszy stan USA, który zdecydował się na taki krok – już wkrótce w całym regionie będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży i produkcji ubrań, butów oraz torebek wykonanych z futra naturalnego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij