Dzielnica Katastrofy Klimatycznej: Aktywiści z Extinction Rebellion przemienili nazwy warszawskich ulic

Dzielnica Katastrofy Klimatycznej: Aktywiści z Extinction Rebellion przemienili nazwy warszawskich ulic

Ulica Suszy, Uchodźców Klimatycznych, Dekarbonizacji, czy Topniejących Lodowców – takie nazwy otrzymały niektóre warszawskie ulice w ramach akcji międzynarodowej organizacji Extinction Rebellion. Inicjatywa ma za zadanie zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne.

Międzynarodowa organizacja Extinction Rebellion już od jakiegoś czasu organizuje happeningi, które zwracają uwagę na istotne problemy związane z naszym środowiskiem. Ostatnio głośno zrobiło się akcji grupy, w ramach której na ulicach kilku polskich miast w czerwcu br. pojawiły się klepsydry pogrzebowe o treści nawiązującej do katastrof klimatycznych. Akcja miała wówczas na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na na skutki globalnego ocieplenia.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kilka dni temu aktywiści ponownie postanowili zamanifestować przeciwko zmianom klimatu – przemienili bowiem niektóre warszawskie ulice w nazwy nawiązujące do głośnych problemów związanych z naszym środowiskiem. W efekcie powstały więc ulice Suszy, Dekarbonizacji czy też Topniejących Lodowców. 

Co istotne, miejsca, w których pojawiły się „ekologiczne zamienniki” ulic, nie zostały wybrane przypadkowo – znalazły się one bowiem nieopodal nowopowołanego Ministerstwa Klimatu. 

Jak tłumaczą aktywiści z Extinction Rebellion, ich akcja ma na celu zmuszenie nowopowstałego resortu do podjęcia się działań, które pomogą zapobiec katastrofie klimatycznej.

zdjęcie: facebook.com/XRPolska

PS

14 maja br. aktywiści z organizacji Greenpeace zawiesili na siedzibach PiS i PO wielkie czarne transparenty z napisem „Polska bez węgla 2030”. Akcja była protestem przeciwko ignorowaniu przez obie partie kryzysu klimatycznego.

PS2

Na Twitterze furorę robi tzw. biurowy challenge z Gretą Thunberg – w ramach akcji obok plastikowych sztućców i kubków ustawiane są zdjęcia młodej aktywistki, które mają zmusić pracowników do dwukrotnego zastanowienia się nad użyciem tych jednorazowych przedmiotów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij