#KupujLepszePrezenty, czyli świąteczna edycja targów Slow Weekend

Zmienimy Świat

dołącz do akcji

#KupujLepszePrezenty, czyli świąteczna edycja targów Slow Weekend

Już 7 i 8 grudnia br. odbędzie się zimowa edycja targów Slow Weekend w postindustrialnych halach Mińska 65 na warszawskiej Pradze Południe. Twórcy wydarzenia zachęcają do przemyślanych zakupów w myśl hasła #KupujLepszePrezenty.

Targi Slow Weekend to cykliczne wydarzenie skupiające w jednym miejscu polskich projektantów, twórców oraz producentów tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Już w dniach 7 i 8 grudnia br. na odwiedzających przestrzenie starej praskiej drukarni czekać będzie 350 wystawców z całej Polski i starannie wyselekcjonowane marki. Zgodne z zasadą #KupujLepszePrezenty będzie można tam znaleźć wyjątkowe podarunki dla najbliższych: autorskie ubrania i akcesoria, unikalne wzornictwo, oryginalne rzemiosło, czy też ekologiczne kosmetyki. Nie zabraknie również produktów dla najmłodszych min. ubrań, dodatków, gier czy zabawek. W Strefie Kids organizatorzy przygotują również kino oraz kreatywne warsztaty architektoniczne. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W tzw. „białej hali” powstanie Strefa Zwierzaka, której partnerem jest Pupilove, pełna prezentów dla naszych czworonożnych przyjaciół. Z kolei osoby, które nie posiadają zwierząt, będą mogły wesprzeć OTOZ Animals – fundację, która obecnie prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt. Na stoisku fundacji na gości czekać będzie też trenerka i behawiorystka Katarzyna Krasuska, która rozwiąże problemy i pomoże zrozumieć zachowanie czworonogów. 

Oprócz zakupów w zgodnie z nurtem #slow, odwiedzający targi będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach – m.in. w Strefie Slow Food odbędą się pokazy edukujące jak gotować, żeby nie marnować.

– Na terenie strefy Slow Food powstanie Pogotowie Zero Waste, w której Jagna Niedzielską rozwieje wszystkie wątpliwości i trudności związane z życiem w duchu niemarnowania. Na Pacjentów czekać będzie zimowa herbata z resztek jabłek oraz wyjątkowy sernik na spodzie z czerstwego chleba przygotowany przez Jagnę. Dodatkowo goście strefy Food dowiedzą się jak ugotować idealną zupę na okres zimowy – Kimchi Jjigae, jak poprawnie kisić warzywa (Pozytywni Zakiszeni), ozdobią świąteczne pierniki oraz spróbują miodów i dowiedzą się co zrobić na co dzień aby wspomóc pszczoły (Pszczelarium) – opowiada Iza Miłosz-Damaziak, partner w Grupie Slow. 

Podczas tegorocznej edycji Slow Weekendu nie zabraknie też słynnej Warsztatowni. W tej części targów znajdą się m.in. maszyny do szycia, na których chętni wraz z Fundacją Alternatywna z koszul uszyją zakładki do książek, bransoletki z mankietów, ozdobne kołnierze oraz etui do wielorazowych sztućców i słomek. 

Co więcej, podczas wydarzenia swoją Wystawę #NoBeautyInPlastic zaprezentuje fotograf Daniel Petryczkiewicz, w której zwraca uwagę na problem wciąż rosnącego zużycia jednorazowego plastiku.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia. 

PS

Grupa Slow od kilku lat promuje nurt #slow, czyli wszystko, co związane z przybliżeniem idei lokalności i produkcji na małą skalę. W cyklu #OdKulis przedstawiamy realizację wydarzenia Slow Weekend x Slow Festival.

PS2

W dniach 5-6 października br. w Centrum Praskim Koneser odbyła się 14. edycja targów Slow Fashion. Oprócz wielu ciekawych ekowarsztatów, podczas wydarzenia zbierana była też męska odzież biznesowa, która została przekazana młodym mężczyznom objętym Ogólnopolskim Programem Pomocy Pierwsza Praca.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij