Kaufland wprowadza odzież wykonaną ze zrecyklingowanych plastikowych butelek

Kaufland wprowadza odzież wykonaną ze zrecyklingowanych plastikowych butelek

W ofercie sieci Kaufland pojawiła się nowa kolekcja odzieży sportowej marki Newletics, która została wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu.

To kolejne działanie marki Kaufland z myślą o ochronie naszego środowiska. W ubiegłym roku sieć wprowadziła do sprzedaży wielorazowe woreczki m.in. na świeże owoce i warzywa, a także rozpoczęła testy usługi, w ramach której klienci mogą pakować wybrane produkty do swoich własnych opakowań. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz sieć zaprezentowała nową kolekcję swojej marki własnej Newletics, która została wykonana z poddanych recyklingowi plastikowych butelek i odpadów z tworzyw sztucznych.

Do wytworzenia t-shirtów, kurtek, legginsów czy też butów sportowych wykorzystano plastik, który w procesie recyklingu został oczyszczony, pocięty na drobne kawałki, a następnie przetopiony. Z tak powstałego surowca pozyskano wytrzymałe włókna oraz tkaninę, z której może być szyta odzież.

Co ciekawe, do wyprodukowania butów sportowych Newletics potrzebnych jest 6 butelek PET, legginsy zaś powstają z przetworzonych 20 butelek plastikowych, natomiast do produkcji kurtki potrzeba aż 30 butelek PET o pojemności 1,5 litra. 

Jak zapewniają przedstawiciele sieci, proces przetwarzania plastikowych odpadów na sportową odzież nie wymaga użycia ropy naftowej, zaś zużycie energii elektrycznej na etapie produkcji np. nowej koszulki jest o połowę mniejsze niż przy tradycyjnym procesie. Niższa jest także emisja dwutlenku węgla do atmosfery. 

PS

W grudniu 2019 roku marka Levi’s nawiązała współpracę z włoską organizacją Porto Alegre, która wspiera osoby najbardziej potrzebujące, w tym m.in. uchodźców. W jej ramach powstała kolekcja akcesoriów z recyklingowanego dżinsu, którą uszyli podopieczni fundacji.

PS2

W ramach współpracy Coca-Cola i Diesel stworzyły wspólną kapsułową kolekcję ubrań wykonanych m.in. ze zrecyklingowanych butelek plastikowych.

PS3

Popularna marka COS, należąca do grupy H&M, postanowiła dać drugie życie swoim niesprzedanym i zniszczonym ubraniom – w ramach współpracy z organizacją Renewal Workshop firma odnowiła je i stworzyła z nich nową kolekcję.

PS4

Sposobów na ponowne wykorzystanie plastiku jest wiele. Przykładem tego są buty skandynawskiej marki Rens, która stworzyła sportowe buty z butelek z tworzywa sztucznego oraz fusów po kawie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij