Hitler i Stalin w internetowej konwersacji dyskutują o ataku na Polskę – kontrowersyjna akcja PFN pod ostrzałem krytyki

Hitler i Stalin w internetowej konwersacji dyskutują o ataku na Polskę – kontrowersyjna akcja PFN pod ostrzałem krytyki

23 stycznia br. Polska Fundacja Narodowa opublikowała na Twitterze nietypową animację, która przedstawiała „rozmowę” Hitlera i Stalina – wspólnie uzgadniali tam m.in. atak na Polskę. Internauci szybko skrytykowali akcję PFN, w efekcie czego konwersacja została po chwili usunięta.

„Rozmowa wielkich sojuszników: komunisty i nazisty. A dwa lata później pokłócili się o to, kto zabił więcej ludzi…” – takimi słowami okraszona była przedziwna animacja Polskiej Fundacji Narodowej, która przedstawiała fikcyjną rozmowę Hitlera i Stalina na internetowym komunikatorze. W rozmowie dyktatorzy dyskutowali o ataku na Polskę, używając współczesnego języka i internetowych emotikonów, takich jak np. „xD”. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Podobna rozmowa pojawiła się w mediach społecznościowych PFN w języku angielskim i rosyjskim. 

Kontrowersyjna animacja została szybko dostrzeżona przez użytkowników Twittera – w tym przez wielu dziennikarzy i polityków – którzy skrytykowali akcję Polskiej Fundacji Narodowej. Wiele osób zastanawiało się nawet, czy to przypadkiem nie jest zwykły żart zrobiony przez kogoś, kto włamał się na konto PFN. 

Po fali krytycznych komentarzy i w wyniku presji ze strony internautów, Polska Fundacja Narodowa po kilkudziesięciu minutach od opublikowania ostatecznie usunęła animację. Do tej pory jednak nie skomentowała jej w żaden sposób.  

zdjęcie: twitter.com/AnnaCzytowska

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij