We Wrocławiu pojawią się ogrody społeczne do wspólnego uprawiania warzyw i owoców

We Wrocławiu pojawią się ogrody społeczne do wspólnego uprawiania warzyw i owoców

W ramach realizacji nowej polityki klimatycznej, we Wrocławiu ruszył unijny projekt FoodSHIFT2030. Jednym z jego elementów jest stworzenie tzw. ogrodów społecznych, w których mieszkańcy miasta będą mogli wspólnie uprawiać warzywa, owoce, a także zioła.

W finansowanym ze środków unijnych projekcie FoodSHIFT2030 biorą udział władze Wrocławia, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Fundacja Ekorozwoju. Głównym założeniem inicjatywy jest zachęcenie i jednocześnie przyczynienie się do zmiany nawyków żywieniowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach FoodSHIFT2030 przy wrocławskich szkołach pojawią się tzw. ogrody społeczne, w których mieszkańcy będą mogli uprawiać warzywa, owoce, a także zioła. Osoby zainteresowane rozwijaniem miejskiego rolnictwa otrzymają wsparcie w postaci narzędzi, sadzonek, a także porad ekspertów.

Ponadto, dzięki projektowi mieszkańcy Wrocławia dowiedzą się także jacy lokalni producenci wytwarzają żywność zgodnie ze standardami niskoemisyjnej produkcji, natomiast producenci w ramach inicjatywy otrzymają wsparcie merytoryczne, dotyczące tworzenia sieci powiązań między nimi a konsumentami. Takie działanie będzie miało na celu promocję lokalnych i regionalnych producentów.

Projekt jest realizowany też w dziewięciu innych europejskich miastach, w tym m.in.: w Kopenhadze, Atenach, Barcelonie i Berlinie. 

PS

2019 rok niewątpliwie przebiegał pod hasłem ekologii. Nic więc dziwnego, że wiele popularnych marek wprowadziło w ostatnich miesiącach wiele ciekawych rozwiązań, które mają za zadanie przyczynić się do poprawy naszego środowiska. Zebraliśmy te najciekawsze.

PS2

Już wkrótce mieszkańcy Wiednia będą mieli możliwość skorzystania z całkowicie nowego, ekologicznego marketu sieci IKEA. Sklep pozbawiony będzie miejsc parkingowych – zamiast nich pojawi się duży, zielony taras dla klientów.

PS3

IKEA we współpracy z brytyjskim projektantem Tomem Dixonem stworzyła serię produktów oraz narzędzi, które mają za zadanie zachęcić mieszkańców dużych miast do lokalnej uprawy warzyw i owoców. 

PS4

Trzy przystanki w Białymstoku przeszły niesamowitą metamorfozę – zostały posadzone na nich ozdobne trawy i krzewy wieloletnie, które wpływają m.in. na poprawę jakości powietrza.

PS5

Władze Singapuru znalazły sposób na ekologiczną „klimatyzację” – na dachach publicznych autobusów umieszczone zostały ogrody, które chłodzą pomieszczenie pojazdu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij