Facebook walczy z koronawirusem – portal będzie usuwał fałszywe treści na jego temat

Facebook walczy z koronawirusem – portal będzie usuwał fałszywe treści na jego temat

Przedstawiciele Facebooka zapowiedzieli walkę z rozprzestrzenianiem się fałszywych informacji na temat koronawirusa. Z portalu społecznościowego usuwane będą nieprawdziwe treści na jego temat, w tym m.in. te dotyczące „alternatywnych” sposobów leczenia.

Podobne działania Facebook podjął w ubiegłym roku w związku z ruchem antyszczepionkowców. Wówczas serwis społecznościowy zapowiedział, że fałszywe informacje dotyczące szczepień będą uznawane za fake newsy, zaś ich rozpowszechnianie zostanie ograniczone.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz Facebook postanowił walczyć z fałszywymi informacjami na temat koronawirusa. Jak przyznali przedstawiciele portalu, tego typu treści są „szkodliwe dla życia i zdrowia użytkowników platformy”. 

Usuwane będą także te treści, które promują „alternatywne” sposoby leczenia, takie jak np. picie wybielacza, oraz wpisy oznaczone hashtagiem w serwisie Instagram.

Zanim jednak podejrzane treści zostaną usunięte, Facebook będzie je weryfikować z wiodącymi organizacjami ochrony zdrowia, w tym m.in. z WHO. 

PS

Facebook chce zatrudnić zespół doświadczonych dziennikarzy, którzy byliby odpowiedzialni za prowadzenie nowej zakładki w serwisie, dotyczącej najnowszych newsów – wcześniej algorytmy odpowiadały za podobną sekcję, lecz znajdowało się tam wiele nieaktualnych wiadomości czy nawet fake newsów.

PS2

Instagram zdecydował się podjąć konkretne działania w celu zwalczania fake newsów – dla swoich amerykańskich użytkowników wprowadził opcję oznaczania treści, które mogą być nieprawdziwe.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij