BAFTA najekologiczniejszą galą w historii – organizatorzy poprosili gości o wystąpienie w kreacji, którą już posiadają

BAFTA najekologiczniejszą galą w historii – organizatorzy poprosili gości o wystąpienie w kreacji, którą już posiadają

Organizatorzy gali rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej w tym roku położyli duży nacisk na kwestie ekologiczne – nie tylko wręczyli gościom wydarzenia instrukcje, w jaki sposób mogą zminimalizować swój ślad węglowy, ale także poprosili ich o wystąpienie w kreacjach, które już posiadają.

Wygląda na to, że tegoroczny sezon nagród filmowych odbywa się pod hasłem ekologii. Niedawno hollywoodzka Akademia Filmowa poinformowała o wprowadzeniu kilku kluczowych zmian w organizacji najważniejszej gali nagród filmowych, czyli Oscarów. Z kolei wczorajsza ceremonia rozdania nagród BAFTA ma szansę przejść do historii jako jedno z najbardziej zrównoważonych wydarzeń z branży filmowej. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dlaczego? Otóż, na kilkanaście dni przed galą, organizatorzy nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej wręczyli gościom wydarzenia instrukcje, w jaki sposób mogą oni zminimalizować swój ślad węglowy – zawarte w nich były m.in. informacje dotyczące organizacji przyjaznej dla środowiska podróży do miejsca, w którym odbywała się gala, czy też lista rekomendowanych, proekologicznych hoteli. Organizatorzy poinformowali też gości, że podczas ceremonii serwowane będą wyłącznie dania roślinne. 

Ponadto, wraz z instrukcją, każdy uczestnik gali BAFTA otrzymał przegląd zrównoważonej mody stworzony przez prestiżową uczelnię London College of Fashion, w którym znalazły się nazwy przyjaznych środowisku marek modowych, a także lista wypożyczalni wieczorowych sukienek oraz garniturów. Mimo że nie było to obowiązkowe, to organizatorzy rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej gorąco zachęcali wszystkich gości do wystąpienia w kreacjach, które już posiadają lub ewentualnie wybrania stroju z oferty proekologicznych brandów.

Niestety niewiele osób zastosowało się do próśb organizatorów. Jedną z nielicznych była Księżna Kate, która wystąpiła w sukience domu mody Alexander McQueen, którą po raz pierwszy miała na sobie podczas królewskiej wizyty w Malezji w 2012 roku.

zdjęcie: facebook.com/bafta

PS

Popularny aktor Joaquin Phoenix, któremu obojętne nie są losy naszej planety, zadeklarował, że w tegorocznym sezonie rozdawania nagród filmowych pokaże się tylko w jednym garniturze – od Stelli McCartney.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij