Marka The North Face chce być bardziej eko i wysyła swoich projektantów do szkoły

Marka The North Face chce być bardziej eko i wysyła swoich projektantów do szkoły

Kilka dni temu The North Face opublikował komunikat, w której poinformował, że rozpoczął projekt o nazwie „North Face Design Residency”, którego celem jest edukacja projektantów marki.

W ramach projektu „North Face Design Residency”, marka The North Face postanowiła wysłać swoich projektantów na kursy, podczas których uczą się o zasadach tzw. circular design, czyli projektowania z wykorzystaniem istniejących już materiałów, naprawiania i poprawiania trwałości wytwarzanych przez siebie ubrań.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

The North Face planuje co pół roku wysyłać na szkolenia rotacyjną grupę swoich designerów, którzy spędzą tydzień na warsztatach organizowanych przez firmę Renewal Workshop, zajmującą się upcyclingiem i recyclingiem odzieży. Celem programu jest projektowanie odzieży bardziej wytrzymałej, z myślą o jej całym cyklu życia, od zaprojektowania do chwili zużycia i ponownego przetworzenia.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The North Face (@thenorthface)

PS

Sieć Kaufland wprowadziła do swojej oferty kolekcję odzieży sportowej marki Newletics, która została wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu.

PS 2

W grudniu ub. r. w kilku miejscach w Polsce pojawiły się wieszaki, będące częścią inicjatywy „Wymiana Ciepła”. Ideą akcji jest zachęcenie społeczeństwa do zostawiania tam swoich nieużywanych już ubrań, które następnie zostaną wykorzystane przez osoby potrzebujące.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij