VOX sprawdził, jakie są domy Polaków [raport]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
VOX sprawdził, jakie są domy Polaków [raport]

W swoim nowym raporcie VOX zagląda do polskich domów. Producent elementów wyposażenia wnętrz zapytał Polaków, jak urządzają swoje cztery kąty i za co najbardziej je lubią.

W raporcie stworzonym we współpracy z agencją Elephate, VOX prezentuje wyniki badania, w którym wzięło udział 1000 osób z całego kraju. Respondenci odpowiedzieli na pytania dotyczące urządzania wnętrz i emocji, jakie towarzyszą temu procesowi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak wynika z raportu, w budowaniu więzi z własnymi czterema kątami dużą rolę odgrywa swoboda w podejmowaniu decyzji dotyczących aranżacji i wyposażenia. Znacznie trudniej polubić nam wnętrza, które wcześniej urządził już ktoś inny. To właśnie dlatego wśród osób, które przyznają, że nie lubią swojego obecnego miejsca zamieszkania, aż 60,3% stanowią najemcy.

Jednak dom to dla nas coś więcej niż tylko wnętrza. By dobrze czuć się we własnych czterech kątach, większość Polaków potrzebuje mieć w nim swoje najbliższe osoby: partnera/partnerkę lub rodzinę. To znacznie ważniejsze niż metraż, lokalizacja czy wystrój poszczególnych pomieszczeń.

– W domu człowiek zaspokaja dwie potrzeby: potrzebę bycia razem i potrzebę prywatności. Zaspokojenie tych dwóch potrzeb jest istotne dla jakości życia oraz jakości relacji i więzi rodzinnych. Ma to odzwierciedlenie w charakterze przestrzeni domowej: przestrzeni otwartej, wspólnych miejsc (jak stół w kuchni czy kanapa w salonie), które pełnią funkcje społeczne i przestrzeni zamkniętej (własny pokój lub gabinet za zamkniętymi drzwiami), która komunikuje: „chcę być teraz sam” – tłumaczy dr Anita Basińska, socjolożka ze School of Form.

Choć 9 na 10 osób twierdzi, że ich cztery kąty to miejsce, w którym mogą w pełni zrelaksować się i odpocząć, nie zawsze jest to łatwe. 30% ankietowanych przyznaje bowiem, że w swoim domu nie ma miejsca tylko dla siebie.

Autorzy publikacji sprawdzili również, jakie uczucia towarzyszą nam, gdy do domu zapraszamy gości. Z reguły nie przejmujemy się tym, co odwiedzające nas osoby pomyślą o wystroju naszych czterech kątów. Stres związany z opinią gości odczuwa tylko co ósma osoba. Blisko połowa ankietowanych przyznaje za to, że uczuciem, jakie najczęściej towarzyszy im podczas wizyty gości jest duma.

Co jeszcze mówią o nas nasze wnętrza? Kompletny raport „Jakie są domy Polaków” jest dostępny jest na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij