Mattel stworzył kolekcję lalek Barbie, która promuje tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Mattel stworzył kolekcję lalek Barbie, która promuje tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio

W ramach współpracy firmy Mattel z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim powstała kolekcja Barbie, która promuje tegoroczne igrzyska w Tokio. Każda z pięciu lalek symbolizuje nowe dyscypliny, które pojawiają się w programie olimpiady.

Współpraca firmy Mattel z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim miała na celu zainteresowanie i jednocześnie zaangażowanie młodych osób tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. W ten sposób powstało pięć lalek Barbie, które reprezentują nowe dyscypliny dodane do programu olimpiady.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mowa tutaj dokładnie o baseballu (i jego odmianie dla kobiet, czyli softballu), karate, surfingu, skateboardingu oraz wspinaczce sportowej. Każda lalka ubrana jest w strój sportowy, adekwatny do poszczególnej dyscypliny i posiada też niezbędne akcesoria. 

Co ciekawe, oprócz kolekcji Barbie, firma Mattel wprowadziła także inne zabawki nawiązujące do tegorocznej olimpiady – m.in. zestaw kart do gry marki Uno z maskotkami igrzysk oraz sportowe samochody Hot Wheels promujące olimpijskie sporty. 

PS

Organizatorzy tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio kładą duży nacisk na ekologię – uczestnicy wydarzenia będą spali na tekturowych łóżkach, które po zakończeniu wydarzenia zostaną poddane recyklingowi. Wcześniej zaś media obiegła wiadomość, że medale, które trafią w ręce sportowców, zostaną stworzone z recyklingowanych elektrośmieci.

PS2

Firma Mattel niedawno ogłosiła wprowadzenie nowych, zróżnicowanych modeli lalek w kolekcji Fashionistas. Już wkrótce w ofercie marki będzie m.in. Barbie bez włosów, z bielactwem, ze złotą protezą, czy też Ken z rudymi włosami.

PS3

W lipcu 2019 roku Barbie i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) nawiązały współpracę, której celem było inspirowanie dziewczynek do poznawania nauk ścisłych, a w przyszłości do wstępowania w szeregi astronautów, inżynierów i badaczy kosmosu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij