Rekrutację masz w kieszeni – eRecruiter wprowadził aplikację mobilną

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rekrutację masz w kieszeni – eRecruiter wprowadził aplikację mobilną

eRecruiter, platforma do zarządzania rekrutacjami w Polsce, wprowadził na rynek aplikację mobilną. Umożliwia ona m.in. szybki dostęp do bieżących projektów rekrutacyjnych, sprawną komunikację z kandydatami oraz płynną wymianę informacji o procesach HR w całej organizacji.

Aplikacja eRecruiter w skrócie:

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse
  • Kontrola nad procesami rekrutacyjnymi w dowolnym miejscu i czasie.
  • Notyfikacje o nowych wiadomościach, odwołanych spotkaniach czy ocenach przyznawanych kandydatom przez menedżerów.
  • Efektywna i bezpieczna wymiana informacji o kandydatach z menedżerami.
  • Szybki kontakt z kandydatami bez potrzeby korzystania z komputera.
  • Dostępność dla wszystkich użytkowników systemu eRecruiter (Android, iOS).

Wsparcie w rekrutacji dla całego biznesu

eRecruiter to system do kompleksowego zarządzania procesami rekrutacji. Wspiera on ponad 1400 firm m.in. w budowaniu bezpiecznej bazy kandydatów, candidate experience, a także angażowaniu biznesu do zatrudniania talentów.

Jak podkreślają eksperci eRecruiter, system wspiera działy HR, rekruterów oraz całe organizacje w osiąganiu ich kluczowych celów biznesowych związanych z pozyskiwaniem nowych pracowników. Wprowadzenie aplikacji mobilnej umożliwi użytkownikom jeszcze efektywniejsze zarządzanie rekrutacją i doświadczeniami kandydatów w dowolnym miejscu i czasie.

– Prowadząc procesy rekrutacyjne, powinniśmy działać elastycznie i szybko, bo tego oczekują zarówno kandydaci, jak i zespoły poszukujące nowych pracowników. Aż 50% kandydatów badanych przez eRecruiter chce od firm stałego kontaktu w trakcie rekrutacji, a 54% oczekuje, że będzie ona sprawna i szybka. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć aplikację mobilną, która umożliwia rekruterom szybką reakcję na zachodzące zmiany. Dzięki temu nie są uzależnieni od komputera podczas podróży służbowych czy będąc poza biurem – komentuje Zuzanna Wrzosińska, product wwner w eRecruitment Solutions.

Wprowadzenie na rynek aplikacji eRecruiter jest odpowiedzią na wyzwania rekrutacyjne, przed którymi stają pracodawcy. Duża rotacja i rywalizacja o pracowników to jeden z najważniejszych czynników wpływających dziś na kondycję firm w Polsce. Jak podaje Pracuj.pl, 8 na 10 Polaków jest otwartych na nową pracę. Jednocześnie w wielu branżach niedobór pracowników realnie odbija się na wynikach biznesu. Ponad połowa firm przyznaje, że ma problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów.

Rekrutację masz w kieszeni

W tej sytuacji na znaczeniu zyskują technologie wspierające rekrutacje i zwiększające ich efektywność. Bardzo ważną rolę w rozwoju pracy rekruterów w najbliższych latach będą odgrywać urządzenia mobilne, które według Gemius pod koniec 2018 roku po raz pierwszy w historii miały w Polsce więcej użytkowników (23,5 mln), niż komputery i laptopy (23 mln).

Aplikacja mobilna eRecruiter umożliwia użytkownikom dostęp do bieżących projektów rekrutacyjnych oraz profili aplikujących osób z poziomu telefonu. Ponadto wspiera komunikację z kandydatami, m.in. odbieranie i pisanie wiadomości czy szybkie wykonanie telefonu do kandydata. Użytkownicy otrzymują kontrolę nad kalendarzem rozmów kwalifikacyjnych, a aplikacja wyśle im notyfikacje m.in. o odwołanych spotkaniach.

Partnerem eRecruiter przy tworzeniu aplikacji jest Netguru – jeden z liderów branży IT. Projektując rozwiązanie, korzystali z doświadczenia pracy z ponad 600 klientami, w tym globalnymi liderami branż bankowej czy motoryzacyjnej.

– Praca nad aplikacją trwała około 6 miesięcy. Pierwszym etapem był product design sprint, czyli warsztat, w trakcie którego wspólnie z eRecruiter zdefiniowaliśmy podstawowe założenia produktu i oczekiwaną wartość dla przyszłych użytkowników aplikacji. Kolejnym etapem naszych prac była seria testów i wywiadów z użytkownikami systemu eRecruiter. Pozwoliły nam one nadać kierunek pracom projektowym tak, by finalnie zbudować produkt, który realnie odpowiada na potrzeby osób zajmujących się rekrutacjami w firmach – tłumaczy Daria Brylova, project manager w Netguru.

Sprawna komunikacja wewnątrz organizacji

Eksperci eRecruiter zwracają uwagę na jeszcze jedną ważną funkcję aplikacji, jaką jest wsparcie współpracy rekruterów z biznesem zaangażowanym w rekrutacje. Teraz używając telefonu mogą m.in. wymieniać się opiniami o aplikujących osobach, przesyłać profile rekomendowanych kandydatów i je oceniać. Co więcej, specjaliści HR dostają w czasie rzeczywistym notyfikacje o ocenach wystawianych przez menedżerów konkretnym osobom.

– Jednym z kluczowych wyzwań pracodawców, na które zwracają uwagę w naszych badaniach, jest faktyczne zaangażowanie menedżerów firmy w rekrutacje. Nasza aplikacja mobilna daje do rąk rekruterów kolejne ważne narzędzie. Dzięki niej mogą np. w trakcie spotkania przejrzeć wspólnie profil kandydata czy szybciej wymieniać się opiniami o aplikujących. To zaoszczędzony czas, który może decydować o uprzedzeniu innych firm w rywalizacji o kandydata – podsumowuje Zuzanna Wrzosińska.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij