Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwoływanie imprez masowych powyżej 1000 osób – ma to związek z koronawirusem

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwoływanie imprez masowych powyżej 1000 osób – ma to związek z koronawirusem

Główny Inspektor Sanitarny wydał oficjalne oświadczenie dotyczące imprez masowych, w odpowiedzi na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa – instytucja zaleca odwoływanie wydarzeń powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa od początku roku odwołano już kilkadziesiąt imprez na całym świecie – m.in. telekomunikacyjne targi Mobile World Congress 2020, które miały odbyć się w dniach 24-27 lutego br. w Barcelonie. Niedawno poinformowano też o odwołaniu popularnego amerykańskiego festiwalu filmowego SXSW. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz swoje oficjalne stanowisko dotyczące imprez masowych wydał Główny Inspektor Sanitarny. Jak napisano w oświadczeniu – „W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych”.

PS

Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła założyć konto na popularnym portalu społecznościowym TikToku, by edukować internautów na temat koronawirusa. Jednocześnie WHO chce walczyć z masą fałszywych informacji na temat epidemii.

PS2

Swoje stanowisko dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem wydali także przedstawiciele branży MICE.  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij