#PosiłekDlaSeniora – ruszyła akcja, która wspiera osoby starsze podczas pandemii

#PosiłekDlaSeniora – ruszyła akcja, która wspiera osoby starsze podczas pandemii

#PosiłekDlaSeniora to nowa akcja zainicjowana przez Grupę Warszawa, w skład której wchodzą m.in. dwie warszawskie restauracje – Syreni Śpiew oraz Biała – zjedz i wypij. Jej celem jest wsparcie osób starszych, które są w grupie podwyższonego ryzyka zarażeniem koronawirusem.

W czasach panującej epidemii niezwykle ważne jest pomaganie zwłaszcza tym, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka zarażeniem koronawirusem. Mowa tutaj m.in. o seniorach.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Grupa Warszawa, właściciel takich lokali, jak np. Syreni Śpiew oraz Biała – zjedz i wypij, wpadł na pomysł zainicjowania akcji z myślą o osobach starszych. W jej ramach każdy z nas, kto nie jest obojętny na los seniorów, może przekazać wpłatę w wysokości 25 złotych, co jest równowartością czterech pełnowartościowych posiłków (śniadanie, zupa, obiad i podwieczorek). 

Wspomniane restauracje przygotują i dostarczą posiłki seniorom, którzy w czasie pandemii powinni unikać samodzielnego wychodzenia z domu.  

Wpłaty można dokonać na stronie akcji. Istnieje też możliwość podania imienia i nazwiska osoby, do której miałyby zostać dostarczone posiłki. Jest także opcja wsparcia seniorów nie tylko na jeden dzień, a na dłuższy okres. 

PS

Popularne sieci handlowe postanowiły wprowadzić szereg rozwiązań z myślą o ochronie seniorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusem – są to m.in. specjalne godziny na zakupy oraz pierwszeństwo przy kasie.

PS2

Holenderski supermarket Jumbo wprowadził w 2019 roku ciekawe rozwiązanie, które skierowane było przede wszystkim do osób samotnych oraz seniorów – w sklepie pojawiła się tzw. „rozgadana kasa”, przy której każdy może spokojnie, bez pośpiechu porozmawiać z kasjerem.

PS3

Coraz więcej restauracji z całej Polski włącza się w akcje #PosiłekDlaLekarza oraz #GastroPomaga, w ramach których lokale przekazują darmowe posiłki do szpitali, gdzie personel medyczny walczy z pandemią koronawirusa.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij