Cannes Lions 2020 odwołane – kolejna edycja odbędzie się dopiero w 2021 roku

Cannes Lions 2020 odwołane – kolejna edycja odbędzie się dopiero w 2021 roku

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Cannes Lions podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa.

O tym, że tegoroczna edycja Cannes Lions nie odbędzie się w planowanym terminie mówiono już od jakiegoś czasu – w połowie marca br. organizatorzy wydarzenia oficjalnie poinformowali, że wydarzenie zostało przeniesione na październik br. w związku z panującą pandemią koronawirusa. Teraz jednak podjęto decyzję o całkowitym odwołaniu konkursu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Philip Thomas, przewodniczący Cannes Lions, poinformował, że najbliższa edycja Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności odbędzie się dopiero w 2021 roku w dniach w dniach 21-25 czerwca. Podkreślił przy tym też, że wpływ na tę decyzję miała trudna sytuacja, w jakiej aktualnie znajduje się branża kreatywna z powodu pandemii. 

Nieoficjalnie mówi się jednak, że odwołanie tegorocznej edycji Cannes Lions miało związek z decyzją największych holdingów i agencji reklamowych, takich jak m.in. Wieden+Kennedy czy WPP, o rezygnacji z udziału w wydarzeniu z uwagi na negatywne dla branży skutki (przede wszystkim finansowe) wywołane pandemią. 

PS

Tegoroczne tygodnie mody męskiej w Paryżu i Londynie, które miały odbyć się w czerwcu br., zostały oficjalnie odwołane. Podobny los spotkał haute couture fashion week, który zaplanowano na drugi tydzień lipca br. Ma to związek z pandemią koronawirusa.

PS2

Odwołane zostały także Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Oba wydarzenia odbędą się dopiero w 2021 roku. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij