Decathlon przekazuje maski dla personelu medycznego

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Decathlon przekazuje maski dla personelu medycznego

Decathlon od początku epidemii koronawirusa wspiera lekarzy i pracowników medycznych, przekazując im m.in. maski do nurkowania. Mimo że produkty marki to typowy sprzęt sportowy, medycy dzięki swojej kreatywności przekształcają otrzymywane produkty tak, by chroniły ich przed wirusem.

W akcję pomocy służbie zdrowia włączyły się liczne sklepy Decathlon na terenie całego kraju, skupiając się głównie na działaniach lokalnych. Do tej pory marka przekazała medykom ponad 1,7 tysięcy masek, a docelowo chce oddać w ręce lekarzy i ratowników prawie 4 tysiące.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przekazywane maski to typowy sprzęt sportowy, a nie środek ochrony osobistej. Dzięki wysiłkom wielu osób, istnieje jednak możliwość zmodyfikowania ich w taki sposób, aby personel medyczny mógł korzystać z nich w codziennej pracy. Lekarze i ratownicy każdego dnia wykazują się wielką kreatywnością, dostosowując maski do swoich potrzeb. Na drukarkach 3D tworzone są specjalne przejściówki, umożliwiające pracę w maskach stworzonych przecież z myślą o nurkowaniu. Pomoc ułatwia m.in. inicjatywa Print4medic, łącząca medyków z firmami drukującymi w 3D. W ten sposób personel medyczny może jeszcze bardziej efektywnie walczyć z koronawirusem.

Ponadto, marka nawiązała współpracę z Fundacją WOŚP, która zebrała informacje o zapotrzebowaniu i pomoże w dostarczeniu masek do stacji pogotowia ratunkowego w całej Polsce.

Decathlon, działając lokalnie, z inicjatywy pracowników sklepów, do tej pory przekazał 70 placówkom ponad 6,5 tysiąca produktów, takich jak m.in.: śpiwory, maski, gogle oraz batony energetyczne. Więcej informacji, dotyczących tego, jak Decathlon wspiera lokalne instytucje, znajduje się na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij