#pharmacyheroes – Polska Grupa Farmaceutyczna ruszyła z akcją wspierającą farmaceutów

#pharmacyheroes – Polska Grupa Farmaceutyczna ruszyła z akcją wspierającą farmaceutów

#pharmacyheroes to międzynarodowa akcja wdzięczności farmaceutom, którzy w czasie pandemii koronawirusa wspierają walkę o zdrowie pacjentów. Kampania rozpoczęła się kilka dni temu, a już przyłączyło się do niej wielu farmaceutów reprezentujących ponad 100 krajów na całym świecie.

W czasie pandemii koronawirusa wiele mówi się o poświęceniu i heroicznej pracy, jaką na co dzień wykonują pracownicy służby zdrowia – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Wśród nich są także farmaceuci, którzy często stoją na pierwszej linii frontu udzielając porad setkom pacjentów dziennie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

 – Pacjentowi często łatwiej przyjść do apteki, którą ma pod domem, niż do lekarza, do którego musi się umówić na wizytę i poczekać, a obecnie nie ma w ogóle takiej możliwości. Kiedy ma jakiś drobny problem zdrowotny, nierzadko pierwsze kroki kieruje właśnie do apteki po poradę. To właśnie z tego powodu farmaceuci są na co dzień wystawieni na ogromne ryzyko kontaktu z różnego rodzaju wirusami i bakteriami. Także koronawirusem, przed którym często nie są w stanie się wystarczająco ochronić – tłumaczy dr Piotr Merks z Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

Mimo ogromnego ryzyka, jakie ze sobą niesie, praca farmaceutów jest dzisiaj niezbędna z punktu widzenia bezpieczeństwa milionów pacjentów. Stąd pomysł na kampanię, która ich wesprze i pokaże, że to poświęcenie jest dostrzegane i docenianie. 

Kampania realizowana jest pod patronatem Międzynarodowej Federacji Farmaceutycznej (FIP), a dołączyć do niej może każdy farmaceuta w Polsce i na świecie. Zasady działania są proste – wystarczy zrobić sobie zdjęcie ze znakiem litery „P” uformowanym z własnych rąk, opublikować je na swoich kanałach social media, koniecznie otagowane hasłem #pharmacyheroes, a także podesłać organizatorom na adres: [email protected], dzięki czemu zdjęcie będzie mogło trafić do kolejnych kanałów komunikacyjnych, w tym na dedykowanego fanpage’a Pharmacy Heroes na Facebooku oraz na stronę projektu.

Inicjatywie towarzyszy film opatrzony polskimi napisami.

Dodatkowo powstały filmy prezentujące naszych, polskich bohaterów: farmaceutki z Łowicza oraz farmaceutów z Chobieni.

PS

W połowie marca br. Polska Grupa Farmaceutyczna zaprezentowała poruszający spot, w którym pokazano kulisy pracy kierowców odpowiedzialnych za transport leków do miejsc, gdzie są najbardziej potrzebne, w dobie panującej epidemii koronawirusa.

PS2

Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej i zbiera coraz większe żniwa. W celu wyjścia naprzeciw tej trudnej sytuacji wiele marek zdecydowało się wesprzeć swoich klientów na różne sposoby.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij