Netto pozwoli sprawdzić, ile osób aktualnie robi zakupy w sklepach sieci

Netto pozwoli sprawdzić, ile osób aktualnie robi zakupy w sklepach sieci

Netto wprowadziło nowe narzędzie, które ma na celu usprawnienie kolejek w sklepach i tym samym zapewnienie bezpieczeństwa klientom – sieć udostępniła na swojej stronie internetowej funkcję śledzenia natężenia ruchu w każdym ze swoich marketów.

W związku z panującą pandemią koronawirusa polski rząd wprowadził obostrzenia, na mocy których liczba klientów przebywających w sklepach została ograniczona. Wiele popularnych sieci handlowych postanowiło więc wdrożyć pewne rozwiązania, których celem jest usprawnienie robienia zakupów, zmniejszenie kolejek przed sklepami i jednocześnie ograniczenie kontaktów klientów z innymi osobami. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tego przykładem jest chociażby nowa usługa Żabki, dzięki której klienci mogą zamawiać produkty poprzez aplikację żappka, a następnie zapłacić za nie i odebrać je w najbliższym markecie marki. Natomiast sieci Spar oraz Piotr i Paweł umożliwiają robienie zakupów za pośrednictwem pracowników placówek.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest to wprowadzone niedawno przez sieć Netto – marka bowiem udostępniła na swojej stronie internetowej funkcję, która pokazuje przewidywaną liczbę przebywających w danym sklepie klientów.

Nowa usługa Netto oparta jest na danych historycznych z transakcji kasowych, a także analizie liczby wystawionych paragonów przez każdą z czynnych kas konkretnego sklepu. Jak zapewniają przedstawiciele sieci, dane wykorzystywane w prognozach ruchu w sklepie są codziennie aktualizowane. 

Podobną funkcję wprowadziła na początku kwietnia br. sieć Carrefour. 

PS

Pod koniec marca br. popularne sieci handlowe postanowiły wprowadzić szereg rozwiązań z myślą o ochronie seniorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusem – są to m.in. specjalne godziny na zakupy oraz pierwszeństwo przy kasie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij